fbpx
Close

Tšehhi ja Sloveenia pääsesid Billie Jean King Cupi poolfinaali

Marketa Vondroušova. / Foto: AFP/Scanpix

Kui neljapäeval kindlustasid Billie Jean King Cupi finaalturniiril Sevillas alagrupivõidu ja pääsu poolfinaali Itaalia ja Kanada, siis täna lisandusid neile Tšehhi ja Sloveenia.

Tšehhi ja USA kohtumine selgitas sisuliselt naiskonna, kes mängib nelja hulgas favoriidina, sest koosseisu poolest on ülejäänud poolfinalistid nõrgemad. Otsustavaks mänguks jõudis kohale ka Tšehhi esireket Marketa Vondroušova, kel oli seljataga pikk sõit Mehhikost Hispaaniasse ja ajavahega harjumine. Kuid Vondroušova võitis väga kindlalt Sofia Kenini 6:1, 6:1.

Kuid see tulemus tähendas alles viiki, sest teiste numbrite mängus oli Danielle Collins saanud jagu Katerina Siniakovast 6:3, 6:2. Kuid paarismängu spetsialistid Barbora Krejcikova ja Siniakova kindlustasid Tšehhile võidu, kui alistasid Collinsi ja Taylor Townsendi 6:3, 7:5.

Sloveenia kaotas Kasahstanile 1:2, aga sai alagrupis esikoha. Nimelt tekkis “surnud ring”, kus kõigi naiskondade mänguvõitude vahe oli 3:3, sest Kasahstan oli kaotanud Austraaliale 1:2, ent Austraalia omakorda Sloveeniale 1:2. Kohtumises Kasahstaniga alistas Sloveenia teine number Kaja Juvan Anna Danilina 6:1, 6:0 ja kui Tamara Zidanšek sai kätte esimese seti Julia Putintseva vastu, oli Sloveenia esikoht kindel. Zidanšek kaotas teise seti ja andis seejärel vastasele loobumisvõidu. Paarismängu võitis Kasahstan, aga see tulemus ka enam ei otsustanud.

Poolfinaalis kohtuvad Itaalia – Sloveenia ja Tšehhi – Kanada. Varem on FedCupi (BJK Cupi eelkäija) kuus korda võitnud Tšehhi ja kolm korda Itaalia, aga Sloveenia või Kanada karikavõit oleks esmakordne. Lisaks on Tšehhoslovakkia viiekordne võitja, nii loetakse neil Tšehhiga kokku 11 võitu, millega nad on edukuselt teine riik USA (18 võitu) järel.

scroll to top