Anett Kontaveit võitis 6:4, 6:4 ja viigistas matši seisu

Eesti ja Rootsi FedCupi matši esireketite duellis alistas Anett Kontaveit Rebecca Petersoni 6:4, 6:4 ja viigistas matši üldseisu 1:1.

Esimeses setis oli mäng üsna pingeline, Peterson suutis kohati näidata kontrarünnakutel head tennist, kuid seti keskel võitles Anett kõik olulised punktid enda kasuks ja sellega tõi mängu pöörde. Kontaveit oli taga 1:2, 15:40, kuid päästis kaks murdepalli. Seejärel võitis ta omakorda vastase eduseisult 40:15 tema pallingugeimi ja siis järgmises geimis päästis kokku kuus (!) murdepalli seisuks 4:2. Edasi hoidsid mõlemad mängijad oma servi ja nii sett Eesti esireketi kasuks lõppeski. Murdepallid sealjuures Kontaveidil 1st1 ja Petersonil 8st 0. Anetti puhul torkas lisaks murdepallide päästmisele silma ka väga hea esimese servi õnnestumisprotsent (80).

Teine sett kujunes pisut keerulisemaks. Siin toimus vastastikune murdmine, kui Anett pääses 2:1 ette, aga kaotas siis kaks oma pallingut ja jäi 2:4 taha. Aga õigel ajal tõstis Eesti esireket mängutaset, Peterson jäi talle tempos kriipsu võrra alla ja see otsustaski. Nüüd võitis Kontaveit kaks vastase servigeimi järjest ja sellega ka mängu 6:4, 6:4.

Kohtumine kestis 1 tund ja 19 minutit. Anett näitas suurepärast murdepallide realiseerimist – 5st 4. Peterson pisut päästis oma avaseti nukrat seisu ja talle jäi lõpuks kirja 11st 2. Esimese servi õnnestumisprotsent langes Kontaveidil lõpuks 72ni, aga ta oli ikka Petersonist (65%) selles osas parem. Ässade osas võitis napilt 3:2 Peterson.

Paarismängus on Eesti täna üles andnud Kontaveidi ja Saara Orava. Peagi selgub, kas Orav asendab Maileen Nuudit, kes eilses paarismängus Bulgaariaga tegi liiga palju lihtvigu. Rootsi paar on küll ülesandmislehel Cornelia Lister ja Mirjam Björklund, kuid usutavasti mängivad Peterson ja Johanna Larsson, kellest just teine on väga hea paarismängija.