fbpx
Close
PAF.ee

Karjääri parim võit: Rebecca Peterson alistas 21 topeltviga teinud Arina Sabalenka

Rebecca Peterson. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Eesti juurtega rootslanna Rebecca Peterson (WTA 93.) saavutas täna karjääri parima võidu, kui alistas Adelaide’i turniiri avaringis maailma teise reketi Arina Sabalenka (Valgevene) 5:7, 6:1, 7:5.

Seni oli Peterson karjääri jooksul võitnud ainult üht TOP10 mängijat, kui ta 2019. aastal sai jagu ameeriklanna Sloane Stephensist, kes oli siis maailma 8. reket.

Kuid samavõrra kui Petersoni tähtsa võidu pärast väärib see mäng märkimist ka Sabalenka erakordse madalseisu ja kohutava servi tõttu. Valgevene staar tegi täna 21 topeltviga, mis liidetuna kahe eelmise kohtumisega tähendab, et kolme viimase mänguga (kõik kaotused) on ta teinud 58 (!) topeltviga. Seeria algas WTA finaalturniiri viimasest alagrupimängust, kus Sabalenka eksis Maria Sakkari (Kreeka) vastu teisel servil 19 korda, neist 11 topeltviga kolmandas setis. Täna võib Sabalenka end lohutada sellega, et tema serv läks mängu käigus paremaks – esimeses setis 11, teises 7 ja kolmandas ainult 3 topeltviga. Samuti paranes kohtumise vältel tema esimese servi protsent, mis lõpuks oli 54. Teist servi sai Sabalenka sisse 53%, mistõttu võiks soovitada tal kogu aeg esimest servi lüüa, aga kuna mängu ei ole näinud, siis me ei tea – järsku ta talitaski niimoodi?

Igatahes oli selles mängus kokku 15 servimurret, Sabalenka loovutas pallingugeimi 9 ja Peterson 6 korral. Mitte kumbki ei suutnud kuigivõrd päästa murdepalle, Peterson realiseeris 13st võimalusest 9 ja Sabalenka 8st 6. Rootslanna serv oli muidugi täpsem, ta lõi esimest servi sisse 63% ja tegi kolm topeltviga. Mõnevõrra üllatavalt teenis Peterson ka esimeselt servilt rohkem punkte (65% vs 63%), mis näitab, et Sabalenka ei suutnud 8 ässale vaatamata ka oma esimest pallingut kuigi hästi kasutada.

scroll to top