Kontaveit ja Orav pidid tunnistama rootslannade paremust

Fed Cupi turniiril Poolas otsustas Eesti ja Rootsi kohtumise paarismäng, kus Anett Kontaveit ja Saara Orav alustasid suurepäraselt, aga lõpuks kaotasid Rebecca Petersonile ja Johanna Larssonile 6:2, 0:6, 1:6.

Eile jäi Eesti Bulgaariale alla 1:2, Rootsi seevastu üllatas Ukrainat võiduga 2:1.

Esimeses setis näitas Eesti paar sisukamat mängu kui eile. Tundus, et formatsioon, kus Kontaveit mängis esimest servikasti ja Orav sai tõrjuda oma tugevamalt tagakäe poolelt töötas hästi. See lisas ka enesekindlust Kontaveidile.

Saara Orav oli võrgus aktiivne ja näitas mitmel korral head reaktsiooni, kui vastased talle peale lõid. Esimene sett meie naistele 6:2.

Teise seti avageimis tulid Kontaveit/Orav seisult 15:40 küll välja, aga ei kasutanud hiljem oma võimalusi ära. Orava servikaotus viis rootslannad ette 3:0. Ka rootslannad hakkasid mängima osavalt ja peaaegu veatult. Lõpuks Eesti geimi ei saanudki ja pärast 0:6 kaotust algas otsustav sett.

Otsustavas setis teenisid eestlannad üle pika aja geimi seisuks 1:2, aga polnud rohkemaks suutelised. Kindlus hakkas kaduma ka Kontaveidi mängus, kes paljudel juhtudel ei võtnud vastu õigeid otsused. Orava ilus algus oli ilmselt rootslannadele üllatus, aga teises-kolmandas setis nad juba oskasid tema vastu mängida.

Eestiga samas alagrupis alistas Ukraina täna Bulgaaria 2:1, kuigi ei pannud välja oma kaht kõrgeima rankinguga mängijat. Kuid Marta Kostjuk ja paarismängus Kostjuk/Nadja Kitšenok tõid vajalikud punktid ära.

Kui Eesti üllataks homme Ukrainat, pääseksime edasi juhul, kui Bulgaaria võidab Rootsit või Rootsi Bulgaariat 3:0. Vaid Rootsi 2:1 võidu korral hakatakse lugema võidetud sette. Ent Eesti võimalus Ukrainat üllatada on üsna väike. Kontaveit on üksikmängus küll taas soosik – olenemata, kellega tal tuleks kohtuda, kuid teist punkti on raske saada.