fbpx
Close

EELVAADE | Kahe põhjamaalanna duell Hamburgi troopilises kuumuses

Rebecca Peterson Indian Wellsi turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Hamburg ei ole Rootsist kuigi kaugel ja Eestist ka mitte väga kaugel, kuid kolmapäevane kohtumine kahe põhjamaise naaberriigi tennisisti vahel toimuks justkui troopikas.

Nimelt tõotab Eesti ja Rootsi esireketite Anett Kontaveidi (1) ja Rebecca Petersoni kohtumise ajal tulla 39 soojakraadi, kui see mäng ikkagi algab kohaliku aja järgi kella 16 ehk Eestis kella 17 paiku. Ei tea, kas Anett on isegi Australian Openil sellises kuumuses mänginud? Ja sama kehtib muidugi ka Petersoni kohta. Meie jaoks teeb see olukorra võrdsemaks – Petersoni Eesti juured võib-olla nii palju ei loe, kui pigem fakt, et ta on mängijaks kasvanud Rootsis.

Petersonist kirjutas Tennisnet päris põhjaliku eelvaate mullu oktoobris, kui ta kohtus viimati Anettiga Cluj-Napoca turniiri poolfinaalis. Nii tookord kui ka praegu on tegemist WTA 250 turniiriga, mille sage külaline on Peterson, aga suihteliselt harva mängib viimasel ajal sel tasemel turniire Anett. Eelmisel aastal ta pidi mängima, sest ainult Cluj-Napoca turniiri võitmine andis talle pääsme WTA finaalturniirile. Tänavu mängib Anett Hamburgis, sest on rohkem vaja mängupraktikat, mida viimaste kuude haiguse ja sel põhjusel kiirete väljalangemiste tõttu napib.

Eelvaatest saame peaaegu täieliku võrdluse mõlema mängija noortekarjäärist ja edasi Petersoni edenemisest profimängijana alates 2014. aastast. Sealt võime lugeda, et üpris vaevaliselt läks Petersoni tee algul TOP 100 ja siis TOP 50 sisse, aga sealt on Peterson juba peaaegu kaks aastat tagasi välja langenud. Nagu ütleb treener Harri Neppi, on Peterson väga hoolas ja distsiplineeritud mängija, aga tema löökide kvaliteet jääb Anetti omale alla.

Vaatame siis, mida on Peterson teinud pärast 2021. aasta oktoobrit, kui nad viimati Anettiga kohtusid. Mullu oli Cluj-Napoca turniir mõlema jaoks eelviimane, aga Anettile aasta viimane võistlus WTA turniir ja Petersonile WTA 250 Linzis, kus ta 2. ringist edasi ei saanud. Petersoni tänavust hooaega iseloomustab paigalseis, sest jaanuaris Melbourne Summer Set turniiri ajal oli ta maailma 88. reket ja nüüd viis kohta tagapool. Kolmest slämmiturniirist osales Peterson kahel, sest Prantsusmaa lahtistest jäi ta vigastuse tõttu eemale. Wimbledonis langes Peterson välja esimeses ja Austraalias teises ringis.

Nüüd, juuli alguses jõudis Peterson kodusel Bastadi turniiril veerandfinaali ja see on 2022. aastal ainus WTA turniir, kus Peterson on saanud vähemalt kaks võitu. Adelaide’is ja Peterburis sai ta küll kolm võitu, aga neist kaks kvalifikatsioonis. Adelaide’ist pärineb ka Petersoni karjääri parim võit, kui ta alistas avaringis tollase maailma 2. reketi Arina Sabalenka 5:7, 6:1, 7:5. Kuid Sabalenka oli mäletatavasti Austraalias suures hädas serviga, tegi ohtralt topeltvigu ja kaotas isegi edetabelis veel rohkem tagapool asunud mängijaile kui Peterson. Aga saavutus kui niisugune läheb kirja ja tänaseks saame öelda, et Peterson on maailma 2. reketit võitnud, kui ta nüüd homme kohtub uuesti teise reketiga, kelleks praegu on Anett.

Kahjuks ei ole meil jällegi kihlveokontorite koefitsiente, kuigi võib arvata, et Anett on umbes sama suur favoriit nagu enne mängu Irina Baraga (1,17). Või on tema koefitsienti natuke suurendatud (ehk siis võiduvõimalusi vähendatud) viimase aja ebakindluse tõttu. Igatahes vaadake ennustusportaali Paf, peagi saate seal mängule panustada – kui muidugi soovi on.

Millal mäng algab? Mitte enne kella 17, aga tõenäoliselt hiljem. Põhimõtteliselt on seis sama nagu täna, sest ka Anetti ja Petersoni kohtumine on peaväljaku neljas ja enne seda üks naiste ja kaks meeste mängu, millest esimene algab kell 12. Kuid täna on lisatud klausel, et meeste esimene mäng ei alga enne kella 14 ja Anetti mäng mitte enne kella 17. Kuid suure tõenäosusega kestavad kaks meeste mängu kokku kauem kui kolm tundi ja pealegi võib neist esimene hoopis hiljem alata, kui naiste mäng pikemaks venib. Seega pakuks uuesti, et pigem alustab Anett kella 18 paiku, pluss/miinus pool tundi. Tingimused muutuvad pärast kella 17 (kohalik aeg, meil kell 18) natuke leebemaks, aga soojakraade peaks ikka olema üle 35. Alles neljapäeval ilm Hamburgis järsult jaheneb.

scroll to top