Eesti – Rootsi: Elena Malõgina kaotas 2:6, 3:6

Poola linnas Zielona Goras täna jatkunud FedCupi I grupi Euro-Aafrika tsooni alagrupimängudel kohtub Eesti täna Rootsiga. Matši esimeses mängus kaotas Elena Malõgina maailma 71. reketile Johanna Larssonile 2:6, 3:6. Mäng kestis tund ja 6 minutit.

Malõgina ei osalenud eile kohtumises Bulgaaria vastu, kuid täna otsustas treener-kapten Märten Tamla talle võimaluse anda. Kui Eesti tennisisti servigeimides käis võrdne heitlus, kus ka Malõgina ilusaid punkte võitis, siis Larsson võitis kolm oma pallingugeimi nulliga ning alles seisul 2:5 suutis Malõgina ka vastase servil vastupanu osutada.

Eile oli Valeria Gorlatš suutnus bulgaarlanna Isabela Shinikova pallingut koguni neli korda murda, aga eks vastased on ka erinevast puust – Larsson siiski pikaajaline maailma esisaja mängija ja Shinikova alles 251. reket.

Teises setis olid geimid märksa tasavägisemad, Malõgina teenis kahes vastase pallingugeimis kokku kolm murdepalli. Paraku servis Larsson seisul 3:2, 15:40 kaks korda järjest väga hästi ja lootust ei tekkinud. Kui välja arvata oma pallingugeim, mille Malõgina kaotas seisul 1:1, mängis ta tervikuna tublilt. Lihtvigu tegi Eesti tennisist ehk veidi palju, aga tugeva vastasega pole muud šanssi kui peab aeg-ajalt riskima.

Teises mängus tulevad väljakule koondiste esinumbrid Anett Kontaveit ja Rebecca Peterson, kes on eakaaslased (23) ja ka sõbrannad. Petersoni isa Mart on teatavasti võitnud omal ajal medaleid Eesti meistrivõistlustelt. Täiskasvanute turniiridel on nad omavahel korra kohtunud juba 2011. aastal ja Kontaveit võitis 7:6, 6:4, kuid Eesti esireketil on kirjas ka kaks võitu noorteturniiridelt.

Mängu skoori saate tagantjärele näha siit.