Teises setis väsima hakanud Anett Kontaveit võttis end kokku ja võitis Hamburgi kuumuses

Anett Kontaveit Wimbledonis. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveidi (2) heitlus Hamburgi turniiri avaringis maailma 120. reketi Irina Baraga (Rumeenia) näis kulgevat üsna kindlalt Eesti esireketi kasuks, aga mängu tuli väsimus Hamburgi kuumas ilmas, mis ilmselt lõunamaalasest vastast vähem mõjutas.

Anett oli teises setis 3:1 ees, aga Baral õnnestus üha rohkem tänu heale kaitsele punkte pikemaks ajada. Järgmises servigeimis oli Anettil mitu võimalust 4:1 ette minna, aga 12 punkti kestnud geim lõppes Bara kasuks. Ja nüüd võiski märgata, et Anetti otsaesine pärlendab higist, aga Bara tundus sama värske nagu mängu alguses. Seisul 3:4 oli Anettil kaks murdepalli Bara servil, aga nüüd 14 punkti kestnud geim lõppes taas rumeenlanna kasuks. Kui Tennisnet huultelt õigesti luges, siis korra ütles Anett endale: pea vastu! Ja ta pidaski. Teise seti lõpus otsustas vast see, et väsinuna on tõrjegeime lihtsam mängida ja Anett pani kõik välja seisudel 4:5 ja 5:6, kui vastane servis ja võttis Baralt võimaluse ära.

Järgnenud tie-breakis servis Anett juba nii hästi, et vastane sai vist ainult ühe tõrje mängu. Kui Anett esimese minimurde teenis, oligi mäng tehtud – tiebreak 7:3 ja kohtumine 6:3, 7:6. Mis puutub esimesse setti, siis sealgi põrkus Anett aeg-ajalt Bara hea kontramängu vastu, kuid rünnak oli siiski kaitsest üle. Ainsa kehva geimi mängis Anett seisul 5:2 oma servil, aga see ei lugenud midagi, sest ta murdis järgmises geimis tagasi.

Kokku oli servimurdeid kümme ja Anett realiseeris murdepalle 12st 6, vastane 6st 4, mõlemal üsna head numbrid (ka 50% tõrjegeimides on ikkagi hea). Äralöögid võitis Anett 34:14, aga peaaegu ei oleks sellest teises setis piisanud.

Mängujärgses intervjuus tunnistas Anett, et alles reedel tekkis tal tahtmine Hamburgis mängida ja ta palus korraldajailt vabapääset. “Olin juba valmistumas kõvakatte turniirideks, aga nüüd olen siin ja selle üle väga rõõmus,” ütles Eesti esireket. Natuke andis kuumus siiski Anetti mängu ajaks järele ja teiseks setiks varjasid tribüünid juba ka päikest. Tõenäoliselt oli mängu lõpus juba alla 30 soojakraadi, aga seegi on päris kurnav.

Homme tuleb Amettil kohtuda Rebecca Petersoniga (Rootsi, WTA 93.). Paberil peaks Eesti juurtega Peterson olema tugevam kui Bara, aga samal ajal kuumuse taluvus ilmselt sarnane meie mängijaga, sest ka tema on ju harjutanud aastaid põhjamaa kliimas. Juba on ka teada, et Kontaveidi ja Petersoni mängu võitja kohtub Andrea Petkovicigas (Saksamaa, WTA 67.), kes on pääsenud veerandfinaali. Esialgu homset ajakava veel pole, teatame mängu alguskellaaja koos eellooga.