fbpx
Close

Kaks Eesti naist pääses Kapitel Estonian Openil teise ringi

– ITF W25 turniir Pärnus / Foto: Toomas Kuum

Pärnus naiste ITF W25 turniiril Kapitel Estonian Open olid täna üksikmängude avaringis mängimas kuus Eesti tennisisti. Neist kaks lunastasid pääsme 16 parema hulka.

Kõige kergemini läks viiendana asetatud Elena Malõginal, kes sai probleemideta jagu Läti tennisistist Anna Ozerovast tulemusega 6:3, 6:2. Esimene sett võinuks ka lihtsamini minna, sest Malõgina juhtis vahepeal 5:1.

Teise mängijana jõudis teise ringi Anet Angelika Koskel, kes kohtus kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud Eleni Christofiga Kreekast. Mängus, kus oli palju servimurdeid. osutusid Koskeli võidunumbriteks 7:6(6), 6:2. Esimeses setis oli Christofil oma pallingul kasutada ka kaks settpalli. Ilmselgelt lõi napilt kaotatud avasett kreeklanna rivist välja.

Ülejäänud meie mängijad pidid kaotusekibedust tundma.

Maria Lota Kaul jäi šveitslanna Tess Suignaux’i vastu avasetis alla 4:6. Teises setis tuli Kaul välja kaotusseisust 1:3 Peale 3:4 ei tekkinud Sugnaux’il ühtegi geimpalli. Teine sett Kaulile sama tulemusega 6:4. Otsustavas setis jätkus võrdne heitlus seisuni 3:3, mille järel loovutas Kaul oma servi ja šveitslanna läks oma teed. Sugnaux’i lõplikud võidunumbrid seega 6:4, 4:6, 6:3.

Maileen Nuudi, kes on viimastel kuudel head tennist näidanud, mängis avaringis Holland tennisisti Jasmijn Gimbrere’ga. Mõlema kontos on seni üks ITF-i (W15) turniirivõit. Nuudi alustas rabedalt, jäädes kohe servimurdega taha ning ka 0:3 polnud mägede taga. Aga sellest hetkest alates ta kogus end ja võitis vahepeal koguni 16-st punktist 15, neist 11 järjest! Kulminatsioon saabus seisul 5:4 Nuudile, kui ta suutis vastase servil kaotusseisust 0:40 välja tulla ning seti võidukalt lõpetada – 6:4. Teises setis tegi esimesena servimurde Nuudi ja läks juhtima 3:1, kuid kohe andis oma servil järele. Paraku edasi tegi Nuudi vastasest rohkem vigu ning kaotas teise seti 4:6 ning kolmanda juba kindlamini 3:6. Nuudil jäi väga palju murdepalle otsustavas setis kasutamata.

Helena Narmont tunnistas hollandlanna Merel Hoedti paremust – 5:7, 2:6.

Potentsiaalilt oli Katriin Saarele jõukohane sakslanna Luisa Meyer auf der Heide alistamine, ent vastane näitas väga head liikumist platsil ja küpset taktikalist mängu. Lisaks eksis Saar üpris palju ründelöökidel healt positsioonilt. Meyer auf der Heide võitis pingelise ja pikkade pallivahetustega kohtumise 6:4, 6:3. Olgu lisatud, et Saar oli esimeses setis ees 3:0.

Neljapäeval alustavad Eesti naised mitte enne kella 11.

Turniiritabeli leiad siit.

scroll to top