fbpx
Close

Halb üllatus: Anett Kontaveit ei suutnud vastase visast kaitsest läbi murda

Anett Kontaveit Ostrava turniiri pressikonverentsil. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit (8) sai täna Ostrava turniiri 2. ringis oma selle hooaja kõige halvema kaotuse, kui jäi 1:6, 4:6 alla maailma 73. reketile Sara Sorribes Tormole (Hispaania).

Anett oli varem kolmel korral võitnud Sorribes Tormot eriliste probleemideta, ehkki tänavu Australian Openil ta ühe seti hispaanlannale kaotas. Kuid tänase mängu ajal tuli vägisi meelde 2016. aasta – see oli Tennisneti hinnangul viimane hooaeg, kus Anett oli raskustes tagasiajajate vastu, sest ei olnud veel saavutanud ründemängus vajalikku stabiilsust.

Täna ilmnes üle pika aja, et hea kaitse sai Kontaveidist võitu, ehkki viimasel ajal on ta suhteliselt rahuliku ja kindla mänguga passiivsemad vastased paika pannud. Kui tulemus on 1:6, 4:6 ja sa võidad äralöögid 25:9, siis peab mängus olema midagi valesti. Anett tegi seekord 40 lihtviga – ei ole küll võimalust viimaste aastate statistikat sirvida, kuid vähemalt kahesetilise mängu kohta peaks see olema kahe-kolme aasta negatiivne rekord.

Sorribes Tormo ei ole viimase aastaga oma stiili muutnud, kuid ta on veelgi tugevadanud neid omadusi, mida ta valdab ehk head tõrjet, kaitsemängu, lõigatud lööke ja pikki kaarpalle. Kuid taoliste löökide osavusele vaatamata peaks ründemängija sellisest stiilist jagu saama. Piisaks, kui rünnakud õnnestuksid umbes 60%, sest seda 20-protsendilist vahet (60-40) ei oleks hispaanlanna oma mänguga enam tagasi teha suutnud.

Kuid esimeses setis sai Anett väljakule võib-olla ainult pooled tõrjed, aga Sorribes Tormo pani mängu kõik tõrjed 100%! Selles asi ongi, et ta ei riski tõrjel, vaid panebki ainult palli mängu, aga kui vastase vorm pole piisav, et seda kasutada, siis toob selline taktika edu.

Sellegipoolest tundus teise seti algul, et Anett saab mängu sisse, ta oli nüüd ehk ründamisel pisut kannatlikum ja oskas valida õiget hetke. Kuid eduseisul 3:0 võitis Anett kahes järgmises geimis ainult ühe punkti ja siis jättis veel seisul 3:2 kasutamata murdepalli. Lõpus juba tundus, et Anett enam ei tahtnudki otsustavat setti mängida, tal oleks nagu Sorribes Tormo visast kaitsemängust juhe kokku jooksnud.

Anett ei servinud üldse halvasti, ta sai esimest servi sisse 75% (Sorribes Tormo 71%). Aga oluline on mainida üht numbrit – oma teiselt servilt võitis Sorribes Tormo 61% (Kontaveit 54%) punktidest, mis on ikka erakordne, kui arvestada, milline “õun” on hispaanlanna teine serv.

Kui aga veel aastatele tagasi vaadata, siis sügisel ei ole Kontaveit kunagi parimas vormis olnud, tema ainus hea tulemus sellele aastaajal on Wuhanis finaali jõudmine 2018. aastal. US Open, kus ta kolm korda on hästi mänginud, algab siiski augustis.

scroll to top
Inline
Inline