Kaia Kanepi langes Reimsi turniiri avaringis välja

– Kaia Kanepi / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Esimesena asetatud Kaia Kanepi ei jõudnud Reimsi 25 000 dollari auhinnafondiga turniiril avaringist kaugemale, sest kaotas Ana Konjuhile (Horvaatia, WTA 634.) 4:6, 6:3, 3:6.

Konjuhi edetabelikoht on muidugi petlik, sest tal on olnud vigastuspause ja 2017. aastal oli ta parimal nädalal maailma edetabelis 20. kohal. Tegelikult räägiti sellest juba enne mängu, et kummalgi polnud loosiõnne – nad võinuks kohtuda finaalis. Tänane mäng kulges selles mõttes lihtsalt, et igas setis õnnestus ühel poolel murda üks servigeim ja kuna Konjuh tegi seda kaks korda, siis tema võitiski.

Tegelikult oli murdevõimalusi mõlemal poolel veel, aga mitte palju. Nii esimeses kui ka kolmandas setis, mille Kaia kaotas, oli tal esimesena võimalus murda vastase serv, kuid avasetis läks seisul 2:1 kaduma 40:0 ja kolmandas setis seisul 1:1 40:15 edu. Esimeses setis murdis Konjuh kohe järgmises geimis pärast seda, kui oli ise kaitsnud murdepalle. Otsustavas setis õnnestus tal murre seisul 3:2.

Teises setis haaras initsiatiivi Kaia ja seal ta kasutas oma esimese murdevõimaluse ära. Konjuhil oli võimalus murre tagasi teha, kui Kanepi eduseisul 4:2 jäi taha 15:40. Kuid seekord päästis murdepallid Kaia ja võitis seti.

Kui mängu ise pole näinud, siis on raske öelda, miks Kaia sattus hätta Konjuhi serviga, et ta vaid ühel korral servi murdis. Aga statistika räägib oma keelt – Konjuh lõi koguni 16 ässa Kaia 5 vastu. Kuna esimene serv õnnestus Konjuhil 64% ja ta võitis sellelt 86% punktidest, oli selge, et neid geime, kus horvaaditari esimene serv õnnestus, oli peaaegu võimatu murda. Kaia lõi esimest pallingut sisse samuti 64% ja võitis sellelt 77% punktidest – ka päris hea. Kuid ega servi pärast Kanepi täna kaotanudki, pigem ikka põhjusel, et ta ei saanud hakkama vastase tugeva pallinguga.