fbpx
Close

Kaia Kanepi võitis lõpuks veenvalt, kuid väsitas ennast päris kõvasti

Kaia Kanepi. / Foto: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi suutis Miami turniiri 2. ringis kaks tundi ja 48 minutit väldanud mängus alistada Hispaania kaitsevirtuoosi Sara Sorribes Tormo (32) 3:6, 7:5, 6:0.

Sorribes Tormo, kellel puudub võimas ründelöök, ei ole siiski asjatult kerkinud maailma TOP40 sekka, sest tal on võime vastaseid eksima sundida ja ise rahulikult punkte noppida. Muidugi, kui Kaia tasemel ründemängija on väga heas hoos, pole Sorribes Tormol lootustki, kuid täna vähemalt esimeses setis seda hoogu näha ei olnud. Asi polnudki selles, et ründelöögid ei jäänud visa Sorribes Tormo poolele maha, vaid Kaia eksis tihti juba enne, kui sai ründama üldse hakata. Ta murdis küll kahel korral vastase servigeimi, aga ise kaotas neid kolm – palling ei töötanud esimeses setis vajalikul viisil.

Teine sett algas seevastu hästi ja üsna kiirelt oli Kaia ees 3:0. Mis oli erinevus? Löögid muutusid täpsemaks ja vigu tuli palju vähem. Eriti just rünnakut ettevalmistav löök hakkas Kaia esituses märgatavalt paranema. Kuid Sorribes Tormo leidis ka sellele spurdile vastukäigu ja viigistas 3:3. Õnneks oli pärast seda Kaia oma servil väga kindel. Seisult 3:3 kuni seti lõpuni kaotas ta oma pallingul ainult kolm punkti ja suutis survestada Sorribes Tormo servi. Seisul 4:3 murre veel ei õnnestunud, aga seisul 6:5 ehk viimasel võimalusel tuli ära. Ja hiljem selgus, et Kaia lõpetas alates seisust 5:5 kaheksa geimivõiduga järjest.

Otsustavas setis mängis Kaia taktikaliselt kõige küpsemalt. Sarnaselt oli ka Anett Kontaveit Clevelandi turniiri poolfinaali teises setis suutnud mängule punkti panna, et võttis tempot natuke alla ja ründas vajalikul hetkel. Sest Sorribes Tormo vastu mängides on üks pluss – sa võid jääda natuke pehmemaks, sest vastaselt pole midagi oodata. Ka Kaia hakkas mängima pikemaid pallivahetusi kindla peale ning noppis siit-sealt täpsete ja õigeaegsete rünnakutega punkte. Ainus miinus, et see mäng väsitab rohkem kui riskantne stiil. Nüüd on küsimus, kui hästi taastub Kaia 3. ringi mänguks Ons Jabeuriga (Tuneesia, 8), kuid vähemalt Australian Openil oli eestlanna taastumine küll kiiduväärt.

Kaia võitis ässad 2:0 ja tegi samavõrra rohkem topeltvigu (3:1), kuid ettearvatult jäi alla esimese servi õnnestumisprotsendiga – Kanepi 57, Sorribes Tormo 78. Kuid hispaanlanna täpsus esimesel servil palju ei aidanud, sest ta ju kaotas kokku seitse servigeimi. Kui Kaia võitis esimeselt servilt 63%, siis Sorribes Tormo ainult 53% punktidest. Murdepalle võitis Kaia 18st 7 ja hispaanlanna 11st 4.

Jabeuriga on Kaia kohtunud kaks korda ja mõlemad mängud kaotanud. Maailma 11. reketina on Jabeur ikkagi soosik ja taktikaliselt keeruline vastane, keda samuti ei ole päris sirgjooneliselt üle mängida kerge. Tõenäoliselt kohtuvad Kanepi ja Jabeur laupäeval.

Täna öösel mängib ka Anett Kontaveit (3), kelle vastane on Ann Li (USA), kuid see kohtumine algab palju hiljem kui algselt välja kuulutatud kell 1.

scroll to top