Bianca Andreescu on tagasi!

– Bianca Andreescu | Foto: Reuters/Scanpix

2019. aasta US Openi tšempion Bianca Andreescu (Kanada, 8) alistas Miami turniiri kaheksandikfinaalis sel aastal heasse hoogu sattunud Garbine Muguruza (Hispaania, 12) 3:6, 6:3, 6:2 ja sellega võime nüüd öelda, et juba teismeeas staariks saanud mängija on tagasi!

Vigastused hakkasid Andreescut vaevama juba tema edukal hooajal. Pärast karjääri esimest suurvõitu Indian Wellsi WTA 1000 turniiril, jättis ta Miamis võistlemise pooleli teises setis Anett Kontaveidi vastu. Hiljem andis Andreescu loobumisvõidu ka Prantsusmaa lahtistel ja pärast New Yorgis tiitli võitmist jättis pooleli WTA finaalturniiri põlvevigastuse tõttu. Enne oli tal olnud ka teisi vigastusi, aga põlvega läks kõige halvemini – 2020. aastal ei mänginud Rumeenia päritolu kanadalanna enne koroonaviiruse pausi ega ka pärast ühtki matši.

Tänavu pidi ta naasma jaanuaris Abu Dhabi turniiriks, aga otsustas selle asemel jätkata treeninguid. Australian Openile saabudes tuvastati Andreescu treeneril koroonaviirus ja just sellest sai alguse terve lennukitäie tennisistide range karantiin ainult hotellis. Spetsiaalselt täieliku isolatsiooni läbi teinud mängijate turniirist, millel Kontaveit jõudis finaali, Andreescu taas loobus ning Australian Openil langes välja 2. ringis. Kuigi ta jõudis slämmiturniiri teisel nädalal peetud Phillip Island Trophy’l poolfinaali, ei kohtunud ta seal ühegi TOP50 mängijaga ja sai kaotuse Marie Bouzkovalt (Tšehhi, WTA 52.). Miami turniiril tal seni väga tõsiseid vastaseid polnud – tuleb arvestada, et ka tema 3. ringi vastane Amanda Anisimova on alles vormi kogumas pärast pikka pausi – ja alles äsjase Dubai WTA 1000 turniiri võitja Muguruza alistamine näitas, et nüüd on Andreescu suures mängus tagasi.

“Väga raske mäng oli,” ohkas Andreescu. “Ta alustas tõesti väga-väga hästi. Ma ei usu, et olin ka ise mängu algul sel tasemel, kus tahtnuksin olla, aga pidin kohanema, mida suutsin teises setis. Jätkasin võitlemist, muutsin pisut oma mänguplaani ja see toimis.” Andreescu ka selgitas, milles seisnes taktikaline muutus: “Lõin talle algul liiga palju eeskäe alla. Jah, ma teadsin, et ka tagakäsi on tal hea, kuid surusin seda pisut rohkem.”

Muguruzal katkes möödunud ööl kaheksamänguline võiduseeria, kuid hispaanlanna väga nördinud ei olnud. “See oli üsna võrdne mäng, jätsin teises setis palju võimalusi kasutamata. Olen õnnelik, et alustasin aastat sedavõrd hästi ja pean võtma kaasa positiivse. Praegu on raske hetk, aga viie minuti pärast hakkan mõtlema juba liivaväljakute hooajale, mis on mu lemmikkate,” ütles Muguruza pressikonverentsil.

Andreescu kohtub veerandfinaalis üllataja Sara Sorribes Tormoga (Hispaania), kes alistas ööl vastu teisipäeva Ons Jabeuri (Tuneesia, 27) 6:4, 0:6, 6:1. Nagu numbritest näeme, on naiste tennises taas kaks setti järjest täiesti vastupidise tulemusega. 24-aastane Sorribes Tormo tõuseb nüüd järgmisel nädala esmakordselt TOP50 sekka. Tal on juba kindlustatud 48. edetabelikoht, aga kui Sorribes Tormo suudaks üllatada ka Andreescut, kerkiks ta 39. või 40. kohale (olenevalt, kuidas mängib Läti tennisist Anasatasija Sevastova).

Kaheksandikfinaalide päeva suurima thrilleri pidasid aga hoopis Maria Sakkari (Kreeka, 23) ja Jessica Pegula (USA, 29). Kuigi Sakkari kaotas rohkem punkte (112:116) ja geime, võitis ta mängu 6:4, 2:6, 7:6. Otsustavas setis läks 3:1 ette Sakkari, siis aga 5:3 Pegula. Nüüd murdis Sakkari vastase servi kindlalt, aga seisul 5:4 mängiti kreeklanna servil pikim geim, mis kestis 24 punkti. Selle jooksul oli Pegulal viis matšpalli ja Sakkaril viis geimpalli. Kuigi selle mängu tipphetki saab näha ka ülalolevast videost, võtab kõik matšpallid kokku WTA kodulehekülje link. Ka tie-break’is jäi Sakkari 5:2 eduseisult veel taha 5:6, aga päästis ka kuuenda matšpalli. Nagu videolt võib näha, mängis Sakkari vastase matšpalle eeskujulikult ja ründas julgelt. Vaid korra eksis Pegula ise üsna napilt tõrjel, aga teised matšpallid võttis kreeklanna lihtsalt ära – ehe näide, kuidas peab selliseid punkte mängima!