fbpx
Close

Anett Kontaveidil tavaline loos, Kaia Kanepil vedas

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit Merco Cupil / Foto: Karl Toomsoo

Nagu vimasel ajal juba tavaks saanud, on Kaia Kanepi loos Miami WTA 1000 turniiril mõnes mõttes isegi soodsam kui Anett Kontaveidil, ehkki Eesti esireket on kolmandana asetatud.

Ega nüüd Anett ka loosiõnne üle kurta saa, aga kui sa oled kolmas asetus, siis võib loota isegi veel paremat. Avaringis taas vabaks jäänud Kontaveit kohtub teises ringis kas Ann Li (USA, WTA 65.) või Mayar Sherifiga (Egiptus, 73), kes kindlasti ei kuulu parimate võimalike vastaste hulka.

Kuid kolmandas ringis, kus Anett Indian Wellsis kaotas Marketa Vondroušovale (Tšehhi), on tal ikkagi suhteliselt keeruline vastane. Asetuse põhjal võiks see olla Alize Cornet (Prantsusmaa, 31), kes jõudis Austraalia lahtistel veerandfinaali, aga ta ei pruugi alistada Jil Teichmanni (Šveits) või Alison Risket (USA), kes avaringis omavahel kohtuvad. Neist ainult Teichmann on olnud Anettile soodne vastane, aga näiteks Cornet’le ta kaotas detsembris Prantsusmaal peetud näidisturniiril.

Neljandasse ringi jõudmise korral võiks asetatutest olla Anetti vastane Angelique Kerber (Saksamaa, 16) või Leylah Fenrnadez (Kanada, 18), aga selles tabeliosas on ka endine maailma esireket Naomi Osaka (Jaapan), kes võib sealt läbi murda.

Kanepi asub seekord Kontaveidiga samal tabelipoolel ja kohtuda saaksid nad veerandfinaalis. Esimeses ringis mängib Kaia Marina Zanevskaga (Belgia, WTA 68.), kes on edetabelis sel nädalal 61ks tõusnud Kanepist seitse kohta tagapool. Selle paari võitja läheb aga kokku kõige nõrgema (vähemalt numbriliselt, aga võib-olla ka tegelikult) asetatud mängija Sara Sorribes Tormoga (Hispaania, 32). Suure tõenäosusega on võidu korral Kaia 3. ringi vastane Ons Jabeur (Tuneesia, 8), kellele ta on viimati kaotanud.

Esimene ring peaks algama teisipäeval, ehkki siis toimuvad ka viimased kvalifikatsioonimängud. Praegu homset ajakava veel ei ole. Eesti ajavahe Miamiga on kuus tundi, kuid alates pühapäevast seitse tundi.

Vaadake Miami WTA turniiri tabelit siit.

scroll to top