fbpx
Close

Harri Neppi: Anett Kontaveit püüdis liiga palju kõrge põrkega palle ära lüüa

Anett Kontaveit. / Foto: EPA/Scanpix

Treener Harri Neppi arvates näitas Anett Kontaveit kolme geimi jooksul, et õige taktika korral peaks ta suutma Sara Sorribes Tormot võita, aga enamuse mänguajast tegi Eesti esireket valesid otsuseid.

“Sorribes Tormo oskab hästi ainult kaht asja: madalat lõiget ja kõrge põrkega palle. Need mõlemad on sellised löögid, mida Anett rünnata kuigi hästi ei oska. Kui tagajoonemäng on vastastikku terav ja ühe rütmiga, siis on Anett oma sõiduvees. Algul ta üritas kõiki neid kõrgeid palle kohe ära lüüa, mis ei olnud vajalik,” märkis Neppi.

Teise seti algul jõudis Anett Neppi arvates õige taktikani. “Nüüd ta ei löönud kohe ära, vaid surus vastase nurka ja tuli siis võrku, kui Sorribes Tormol ei olnud enam võimalust mööda lüüa. Kuid kohe pärast 3:0 edu hakkas jälle püüdma tõrjeid otse punktiks lüüa ja tuli ka mitu korda võrku valel ajal, kui enne oli tulnud õigel ajal,” lisas Neppi. “Aga vastane oli sellegipoolest võidetav, vaja oli lihtsalt üles leida õige mäng, aga ta tegi seda ainult kolme geimi jooksul.”

scroll to top