Kavalalt mänginud Anett Kontaveit murdis Sara Sorribes Tormo vastupanu ja jõudis finaali

Anett Kontaveit Clevelandi turniiril. / Foto: AFP/Scanpix

Kolmandat korda tämavusel hooajal jõudis Anett Kontaveit (2) WTA turniiri finaali, kui ta Clevelandi poolfinaalis alistas tund ja 45 minutit kestnud mängus Sara Sorribes Tormo (Hispaania, 7) 6:4, 6:4.

Anett mängib siiski alles teist finaali, sest veebruaris jäi Grampians Trophy otsustav kohtumine ära. Kaks kuud tagasi kaotas Kontaveit Eastbourne’i turniiri finaalis Jelena Ostapenkole. Kõigil kolmel edukal turniiril on üks sarnasus – need toimusid slämmiturniiri eelsel nädalal. Tavaliselt ei ole hea võita turniir vahetult enne suurvõistlust, aga loodame, et seekord tõestab Anett vastupidist.

Oli teada, et pidev surve ja riskantne ründemäng ei pruugi Sorribes Tormo vastu edu tuua ja kindlasti tegi Anetti ettevaatlikuks fakt, et ta viimase omavahelise kohtumise mullu oktoobris Ostravas üsna kindlalt kaotas. Tundus, et esimestes geimides ründemäng siiski toimib, aga tõrjegeimides Anett võib-olla liialt kiirustas. Seisul 3:3 juhtuski nii, et esimesena murdis servi hispaanlanna. Aga see oli hoopis kohtumise murdepunkt vastupidises mõttes. Anett muutis taktikat, oli valmis ka pikki punkte mängima ja nõrgemalt lööma, sest Sorribes Tormo ei ole enamasti ohtlik ka siis, kui vastase löök jääb lühikeseks. Igatahes hispaanlanna ehmatas Anetti teistsugusest mängust, hakkas ise eksima ja võitis avaseti viimases kolmes geimis ainult ühe punkti!

Võis siiski karta, et päris lõpuni selline “pehme” mängustiil ei toimi, sest Sorribes Tormole ei tohiks ju vastastikune kõigutamine liiga halvavalt mõjuda. Nii oligi, et teise seti seisul 0:2 võttis hispaanlanna servimurde tagasi ja viigistas 2:2. Õnneks jätkas Anett nüüd servigeimides laitmatult. Kolme pallingugeimi jooksul loovutas ta ainult kaks punkti, neist ühe topeltveaga. Sorribes Tormo suutis ka esialgu servi hoida, aga kui seis oli tema poolt vaadatuna 4:5, mängis Anett taas rünnakul hästi ja võitis viimase geimi nulliga!

Lõpuks võitis Anett äralöögid 27:11, aga need numbrid kedagi ei üllata. Tähtis oli pigem see, et lihtvigu tegi Anett ainult viie võrra rohkem – 20:15. Mõlemad lõid kaks ässa ja tegid kaks topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent oli oodatult Sorribes Tormol (tema palling on ikkagi pehmem) parem – vastavalt 65 ja 56%. Kuid esimeselt servilt teenis Anett 69 ja Sorribes Tormo ainult 49% punktidest – nii suur vahe oli määrav. Murdepalle realiseeris Eesti esireket 7st 4, vastane 2st 2. Mängujärgses intervjuus rõhutas ka Anett ise, et taktikaline muutus oli edukas. “Esimese seti keskel muutusin liiga kärsituks ja siis otsustasin rahulikumalt mängida ja rünnata ainult siis, kui on õige aeg,” ütles Kontaveit.

Laupäeval kell 20 (Eesti aeg) algavas finaalis kohtub Anett rumeenlanna Irina-Camelia Beguga (WTA 74.). Tegemist on Anetti jaoks uue vastasega, ent Kaia Kanepi on Beguga kohtunud kolm korda (viimati aastal 2014) ja on rumeenlanna vastu taga 1:2, kuid kõik mängud on peetud liivaväljakul. Kuigi Tennisnet kirjutab sellest mängust ka eelloo, ütleme kohe, et Begu näol on tegemist 31-aastase tennisistiga, kes 2016. aastal oli parimal nädalal maailma 22. reket.