fbpx
Close

Kaia Kanepi sai pärast avaseti võitmist loobumisvõidu

Kaia Kanepi. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi pidi Miami WTA 1000 turniiri esimeses ringis mängima vaid ühe seti, sest pärast seda, kui eestlanna oli selle 6:2 võitnud, vastane Marina Zanevska (Belgia) loobus.

Esialgu on raske öelda põhjust, miks Zanevska loobus. Tundus, et jalaga oli tal midagi viga, aga samas liikumist see ei takistanud. Igatahes alustas Zanevska päris hästi ja juhtis 2:0, kuid pigem oli seis tablool Kaia ebakindluse tõttu. Kohe, kui Kaial hakkasid löögid välja tulema, võttis ta murde tagasi, kuid pidi seisul 1:2 päästma veel neli murdepalli. Seejärel läks juba kiiremini, Zanevska hakkas ka sagedamini eksima ja nii tegi Kaia talle esimeses setis nö “kinnise muna”.

Kaia tegi nelja servigeimi jooksul vaid ühe topeltvea, sai esimest servi sisse 54% ja võitis esimeselt servilt 63% punktidest. Murdepalle päästis ta 5st 4.

Teises ringis kohtub Kanepi Sara Sorribes Tormoga (Hispaania, 32), kellega ta varem mänginud pole. Sorribes Tormo on üks väheseid esisaja mängijaid, kes on stiililt kaitsemängija, kuid kindlasti oli ta 2-3 aastat tagasi passiivsem kui praegu. Nüüd on hispaanlanna pigem selline mängija, kellele meeldib kaitsta, kuid kes üritab ka rünnata.

Kindlasti ei peeta Kanepi ja Sorribes Tormo kohtumist enne neljapäeva.

scroll to top