Anett Kontaveit alistas lõpus raskeks kujunenud mängus noore venelanna ja jõudis Hamburgis finaali

Anett Kontaveit pärast võitu. / Foto: DPA/Scanpix

Anett Kontaveit (1) mängib laupäeval oma karjääri 15. WTA turniiri finaali, kuhu ta jõudis pärast tänases raskeks kujunenud mängus Anastassia Potapova võitmist 6:3, 7:5.

Seni on Anett võitnud kuus ja kaotanud kaheksa finaali. Kirjas on justkui ka 9. kaotus, aga tegelikult jäi see finaal Ann Li vastu Austraalias mängimata. Tänavusel hooajal, mida paljud fännid on pidanud justkui kesiseks, on Anett tegelikult juba kolmandat korda finaalis – eelmisest kahest ta ühe Peterburis võitis ja teise Dohas kaotas.

Täna pääses Anett Potapova vastu kiirelt 2:0 ette, aga siis hakkas venelanna hästi vastu panema. Kolmas geimi venis ülipikaks (20 punkti!) ja Potapova võitis neljandalt murdepallilt, ka Anettil oli neli geimpalli. Paraku ei tulnud just geimpallidel serv hästi välja.

Siiski oli tegemist Potapova ajutise eduga. Seisul 2:2 päästis Anett 15:40 kaotusseisu ja edasi loovutas vaid ühe geimi oma servil seisul 4:2. Aga tõrjegeime hakkas Anett üha kindlamalt mängima. Oli väga palju nauditavaid punkte, Potapova kaitse oli mõnikord lausa uskumatu. Eesti esireket oli teravam ja kokkuvõttes parem, aga au tuleb anda ka vastasele.

Teises setis võib-olla pingelangusest jäi Anett 0:2 taha, aga sai kiiresti murde tagasi ja hakkas järjest geime võitma. Potapova eksis sellel perioodil rohkem kui tavaliselt ja see aitas natuke kaasa, aga samas oli 5:2 edus ikkagi peamine Anetti enda hea mäng. Ees seisis servimine matši võiduks, aga võib-olla natuke passiivselt Anett selle geimi mängis ja Potapova sai mängu tagasi. Veelgi enam – venelanna murdis servi ka seisul 4:5 ja kõik oli taas võrdne. Õnneks oli viimases kahes geimis Anett taas kindlam. Tõsi, seisul 5:5, 30:30, eksis ta dramaatiliselt drive volley‘l, aga sundis järgmisel punktil vastase eksima ja siis sai juba kaks viimast punkti lihtsamalt kätte.

“Kahes geimis, kus ta servis matši võiduks, jäi Anetti palling liiga ettevaatlikuks, aga alles seisul 6:5 otsustas ta riskida ja see aitas mängu võita,” ütles treenerist ekspert Harri Neppi. Jah, otse servist sai Anett seekord üsna vähe kergeid punkte ja ässasid lõi ta ainult ühe (2 topeltviga). Esimese servi protsent (64) pole viga, aga eelmistes mängudes oli see isegi parem. Sisuliselt otsustas mängu hoopis Anetti hea teine serv, millelt ta võitis 55% ja vastane ainult 31% punktidest. Esimese servi võidetud punktid (50 vs 48% Anetti kasuks) on isegi naiste liivaväljaku mängu kohta küllaltki madalad.

Eesti esireket võitis äralöögid 24:19 ja tegi ka lihvigu vähem (28:36). Muide, esimeses setis oli Anett äralöökide/lihtvigadega plussis, teises enam mitte, aga ikka põhjusel, et Potapova kaitse murdmiseks pidi ta kõvasti tööd tegema ja pigem vastast eksima sundima.

Kontaveit kohtub finaalis Bernarda Peraga (USA), keda ta kolm ja pool nädalat tagasi Wimbledoni avaringis võitis. Ent Peral on käsil praegu 11-mänguline võiduseeria (Anettil oli veebruaris sama pikk seeria) ja liival peaks olema Horvaatia päritolu ameeriklanna kardetavam. Kirjutame ka eelloo mängule, kuid see ei saa olema pikk, sest Tennisnet ju äsja Perat lugejaile tutvustas.