fbpx
Close

Anett Kontaveit lõpetab sportlaskarjääri

Anett Kontaveit. / Foto: Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 79.) lõpetab seljavigastuse tõttu sportlaskarjääri. Aneti viimaseks profiturniiriks jääb 3. juulil algav Wimbledoni suure slämmi turniir.

Avaldame Aneti avalduse täismahus:

“Alustasin tennisetreeningutega 22 aastat tagasi, olen võistelnud alates 7. eluaastast ja rahvusvahelisel tennisekarusellil keerelnud alates aastast 2007. Olen kõik need aastad töötanud sihikindlalt ja pühendunult selle nimel, et saaksin tõusta naiste profitennise paremikku.

Täna annan teada, et lõpetan oma võistlussportlase karjääri. See on minu jaoks ääretult emotsionaalne otsus, sest armastan tennist. Armastan seda mängu, mis on seni olnud minu elu keskmik, kirg ja eesmärk saavutada maksimaalselt häid tulemusi. Iga professionaalne mängija teab, kui raske on tennises tippu jõuda ja veelgi raskem seal püsida. Iga tiitlivõidu nimel tuleb pingutada mitte ainult füüsiliselt, vaid ka vaimselt.

Tänaseks on selgunud, et minu seljas on toimunud nimme lülivaheketta degeneratsioon (Discopathia lumbalis), mis ei lase täiskoormusel treenimist ega võistlemist jätkata. Seetõttu on võimatu nii tiheda konkurentsiga alal tipptasemel jätkata.

Tennis on mulle väga palju andnud, olen selle eest väga tänulik. Mulle on olnud oluline hoida Eesti lippu tenniseareenidel ja pakkuda kaasaelamist oma toetajatele ning fännidele. Loodan, et olen andnud inspiratsiooni, et ka väikesest riigist on võimalik tõusta tennisemaailma tippu. Usun, et elul on mulle veel midagi pakkuda. Olen valmis uuteks väljakutseteks.

Hetkel töötan oma viimase pingutuse nimel – nautida mängu ja võidelda nii palju kui suudan Wimbledoni turniiril.”

Aneti säravat karjääri kroonivad maailma edetabelis teisele kohale kerkimine, WTA finaalturniiril tiitlimatšini jõudmine ja kuus WTA turniirivõitu (kokku jõudis ta 17 korda WTA turniiril finaali). Suure slämmi turniiride parim tulemus pärineb 2020. aasta Austraalia lahtistelt, kus ta jõudis veerandfinaali.

Anett, aitäh sulle nende vingete tenniseelamuste eest ja palju edu edaspidiseks!

scroll to top