fbpx
Close

EELVAADE | Tiitlikaitsja, kes kaotuse korral kukub TOP30 seast välja

– Bianca Andreescu | Foto: Reuters/Scanpix

Bianca Andreescul (Kanada, 16) on esmaspäeva hilisõhtul Indian Wellsis rohkem kaotada kui tema vastasel Anett Kontaveidil (18), sest tiitlikaitsjana jääb ta ilma tuhandest punktist ja langeb maailma edetabelis isegi TOP30 seast välja.

Põhjus, et Indian Wellsi turniiri ei mängitud kaks ja pool aastat, hoidis Andreescut veel edetabelis suhteliselt kõrgel. Ütleme ette rutates, et kuna oktoobris arvestatakse mängijail maha hoopis 2019. aasta sügise turniire, siis tegelikult võetakse Indian Wellsi punkti maha alles 8. novembril. Kuid tulemuse saab muidugi teada kohe, see, mis edasi juhtub, on paratamatu.

Tänased vastased kohtusid 2021. aastal esimest korda juunis, kui mängiti Eastbourne’i turniiri 2. ringis. Sellele mängule, mille Anett võitis 6:3, 6:3, kirjutas Tennisnet ka eelloo, kus on kokku võetud Andreescu viimased kaks vaevarikast aastat. Kanadalanna noorteklassi ja täiskasvanute klassi esimesed hooajad on kokku võetud selles artiklis.

Mõlemad mängud, millest eellood räägivad, lõppesid Anetti võiduga, neist esimene jäi mäletatavasti seisul 6:1, 2:0 pooleli Andreescu loobumise tõttu. Neid turniire, mis on juba alates tema edukast 2019. aastast lõppenud Andreescu loobumisega, on kogunenud nüüdseks üpris palju.

Tänavu pärast kohtumist Eastbourne’is ei ole 21-aastane kanadalanna enam kuskil loobumisvõitu vastasele andnud, kuid ka tulemused pole olnud kiita. Andreescu hooaja madalaim punkt saabus ilmselt Wimbledonis, kui ta jäi Alize Cornet’le (tollal maailma 63. reket) alla koguni 2:6, 1:6. USA kahel WTA 1000 turniiril kogus Andreescu ainult ühe võidu, ent mängis paremini US Openil, kus jõudis 1/8 finaali. Ka seal ei puudunud tal võimalused, kuid kreeklanna Maria Sakkari jäi kolm ja pool tundi kestnud mängus peale 6:7, 7:6, 6:3. Ilmselt selles kohtumises võinuks Andreescu loobuda, kuid ta suutis vaevu liikudes siiski lõpuni mängida.

Selge on aga see, et vaatamata paljudele ebaõnnestumistele ja vigastuste jamadele, on Andreescu alati oma parimat tennist näidanud Põhja-Ameerika kõvakatte tippturniiridel. Tänavu jõudis ju Andreescu Miamis finaali, aga 2019. aastal võitis turniirid Indian Wellsis, Torontos ja US Openil. Anett ei tohi teda alahinnata, sest Andreescu potentsiaal on ikkagi väga kõrge. Isegi pole kindel, kas Anetti Ostrava turniiri hiilgevormist piisaks, et võita parimas hoos olevat Andreescut. Sest kui oled kunagi võitnud slämmiturniiri, siis sa pead lihtsalt absoluutset tipptennist näitama.

Praegu ei näita siiski ükski märk, et Andreescu võiks olla tänases mängus soosik. US Openi tulemused andsid küll lootust, aga üle-eelmisel nädalal kaotas ta Chicago avaringis Shelby Rogersile. Üleeilset võitu Alison Riske üle on ka raske hinnata – mäng oli valdavalt siiski tasavägine ja Riske pole viimasel ajal enam hoos. Seepärast on ka kihlveokontorid kindlad, et soosikuseisuses mängib täna Kontaveit. Ennustusportaal Paf annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,46 ja Andreescule 2,70. Eks see tegelikult on umbes 65-35 jõudude vahekord, aga 1,46 näitab ikka üsna suurt usku Anettisse, sest on ju vastane olnud ikkagi paar aastat esikümnes. Võib veel lisada, et Anett oli kerge soosik ka Eastbourne’i kohtumise eel, aga tookord koefitsient 1,76. Numbrite erinevuse põhjus aga ilmselt ei peitugi Andreescus, vaid selles, et Anett on viimasel ajal suurepäraselt mänginud.

Kontaveit ja Andreescu kohtuvad esmaspäeval teise väljaku teises mängus. Esimene mäng, kus on vastamisi Angelique Kerber ja Darja Kasatkina, algab kell 21. Kui kaua see kestab, on üsna keeruline ennustada. Näiteks 2. ringis, kui väljaku esimene matš algas samuti kell 21, pääses Anett mängima alles mõni minut pärast keskööd. Kuna võib eeldada, et Kerber-Kasatkina mängus kiiret kaotust kellelegi ei tule, siis enne kella 23 Kontaveit ja Andreescu mängima ei hakka.

scroll to top