fbpx
Close
PAF.ee

Wimbledoni loos: Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi ei saa väga rahul olla

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit paari mängimas Merko Cupil / Foto: Karl Toomsoo/ETL

Reedel alates kella 12st loositi Wimbledoni turniiri avaringi paarid ja muidugi ka kogu tabel, millised potentsiaalsed vastased ootavad mängijaid järgmistes ringides.

Esimese ringi loosiga ei saa kahjuks rahul olla Anett Kontaveit (24) ega Kaia Kanepi. Anett, kes pärast kolme mängija (Naomi Osaka, Simona Halep, Jennifer Brady) loobumist sai 24. asetuse, millega väldib kohtumist 3. ringis esikaheksa tennisistiga, ei saanud ikkagi sellist loosi, millega võinuks tulevikku lootusrikkamalt vaadata. Kohe esimeses ringis läheb Anett kokku maailma 40. reketi Marketa Vondroušovaga (Tšehhi), kellele ta 2017. aastal Bieli turniiri finaalis kaotas (rohkem pole enam kohtutud). Kuna asetatud mängijaga Anett kohtuda ei saanud, siis on Vondroušova võimalikest vastastest üks tugevamaid, ehkki viimasel ajal mitte kuigi heas vormis ja pigem osavam liivaväljakutel (2019 Roland Garrosi finalist).

Kui Anett võidab, peaks teises ringis olema üsna lihtne vastane – kvalifikatsioonist edasipääseja või vabapääsmega turniriile lubatud 18-aastane Briti mängija Emma Raducanu, kes paikneb alles edetabeli neljandas sajas. Viktoria Azarenka (Valgevene, 12) võiks olla Anetti 3. ringi vastane, kui favoriit ei kaota teises ringis Sorana Cirsteale (Rumeenia). Asetatutest on Kontaveidiga samas tabeliosas ka Bianca Andreescu (Kanada, 6), keda Anett äsja võitis ja võiks temaga kokku minna 1/8 finaalis.

Kanepi esimese ringi vastane on Venemaa tõusev täht Ljudmilla Samsonova (WTA 63.), kes eelmisel nädalal võitis Halles WTA 500 turniiri. Kuna see oli muruväljaku turniir ja seal mängis päris palju maailma paremikku kuuluvaid tennisiste, ei saa Kaia loosi pidada soodsaks, kuigi tal õnnestus vältida kohtumist asetatud mängijaga. Teises ringis läheks Kaia kokku Jessica Pegula (USA, 22) või Caroline Garciaga (Prantsusmaa) ning kolmandas ringis võiks oodata Petra Kvitova (Tšehhi, 10), kes on Wimbledoni kahekordne võitja. Siinkohal on huvitav märkida, et Kvitova kohtub avaringis Sloane Stephensiga (USA) – tegemist on ainsa 1. ringi paariga, kus mängivad kaks endist slämmivõitjat.

Lisame veel, et Kontaveit ja Kanepi paiknevad erinevates tabelipooltes, mis on Eesti fännidele hea, sest siis nad samal päeval ei mängi (alles veerandfinaalid on samal päeval, aga siis ei peeta mänge üheaegselt).

Vaadake naiste üksikmängu kogu tabelit siit.

scroll to top