fbpx
Close
PAF.ee

EELVAADE | Anett Kontaveit asub pidurdama tõusvat tähte

– Nigel Sears jagamas õpetussõnu Anett Kontaveidile / Foto: Ekraanitõmmis

Miami tenniseturniiri 1/8 finaalis kohtub Anett Kontaveit esmaspäeva õhtul 18-aastase Bianca Andreescuga, kes on hetkel WTA tuuri kuumim nimi, sest ta on võitnud kümme mängu järjest.

Kellelgi ei ole sarnast võiduseeriat, sest eelmise turniiri Indian Wellsis lõpetasid kaotusega kõik mängijad peale Andreescu. Kontaveidi puhul tõuseb esile aga üks huvitav seik mullusest hooajast – tookord ta lõpetas WTA hooaja pikima võiduseeria, kui Roland Garrosil oli tšehhitar Petra Kvitova enne mängu Eesti esireketiga võitnud 13 kohtumist järjest. Miks ei võiks Anett ka nüüd olla taolise seeria katkestaja?

Kontaveit mängib Miami turniiril juba järjest kolmanda vastasega, kellega ta varem pole kokku läinud. Andreescu on ju tõelise läbimurde teinud alles tänavu ning seetõttu neid varasemaid kohtumise võimalusi kuigi palju pole olnudki.

Andreescust kirjutasime juba Tennisnetis ühe põgusa loo, kus kirjutasime, et noor neiu paneb füüsilise ettevalmistuse kõrval kõvasti rõhku ka vaimsele ettevalmistusele ning muu hulgas tegeleb joogaga. Andreescu on märgatavalt mitmekülgsem, kui Anetti eelmised vastased Amanda Anisimova ja Ajla Tomljanovic. Eelmise sajandi suur staar Martina Navratilova ütles Andreescu kohta, et ta on Martina Hingise mõnevõrra võimsam koopia. Ehk siis mängib sama targalt ja täpselt nagu Hingis, kuid lisaks lööb kõvemini.

Näiteks on kanadalanna löögiarsenalis ka kõrged kaarpallid, millega ta mängutempo aeg-ajalt alla tõmbab. Võib uskuda, et Andreescul läheb neid vaja ka täna, sest kindlasti on ta Anettiga võrreldes väsinum. Viimase 19 päeva jooksul mängib kanadalanna täna juba 11., aga Kontaveit alles kuuenda mängu. Tegelikult kulges Miami turniir juba alguses Andreescu jaoks raskelt, näiteks avaringis jäi ta Irina-Camelia Begu (Rumeenia) vastu taha 4:6, 1:5 ja vastasel oli kasutada ka üks matšpall. Loogiline oleks, et noor mängija millalgi murdub, aga sellele loota Anett muidugi ei saa.

Andreescu, keda toetavad kahe riigi fännid (ka tema päritolumaa Rumeenia lipuga poolehoidjaid võib tribüünil märgata), alustas 2019. aastat 152. edetabelikohaga, aga nüüd on ta juba 24. ning jooksvat edetabelit arvestades võib parima stsenaariumi korral tõusta ka TOP20 sisse. Suurele võidule Indian Wellsis eelnesid veel kolm head tulemust: Aucklandi turniiri finaal, WTA Challengeri (auhinnafond 125 000 dollarit) võit Newport Beachis ja poolfinaal Acapulcos. Andreescu on tänavu võitnud kuut tennisisti, kes asuvad Kontaveidist edetabelis eespool, seega ei oleks Eesti esireketi alistamine tema jaoks enam mingi eriline saavutus.

Kihlveokontorid kalduvad üsna tugevalt ennustama Andreescu võitu, kanadalanna koefitsient on enamasti alla 1,5. Kui panna protsentide keelde, siis hinnatakse Andreescu võitu umbes 70-30 ehk küllatki märgatav eelis on antud noorele kanadalannale. Kuid endiselt peab arvestama, et mitmed muud faktorid peaksid vähemalt Tennisneti hinnangul Anetti šansse suurendama. Pakuksin, et 40% võimalusi, kui mitte isegi 50%, võiks Eesti esireketile pakkuda. WTA tennisefoorumis on ka mainitud, et enamasti on Andreescu tänavu üllatanud mängijaid, kes pole liiga agressiivse stiiliga (Caroline Wozniacki, Elina Svitolina, Angelique Kerber), aga ta on harva kohtunud nii ründavate tennisistidega nagu Kontaveit.

Tänase mängu algust võib oodata alates 18.30st. Kontaveit ja Andreescu kohtuvad 1. väljakul (tähtsuselt kolmas) teise mänguna. Kell 17 alustavad Grigor Dimitrov (Bulgaaria) ja Jordan Thompson (Austraalia) – raske on ennustada, kaua see mäng kestab. Dimitrov on favoriit, aga Thompson võitis äsja 10ndana asetatud Karen Hatšanovit (Venemaa) ja võib bulgaarlase võrdset vastupanu osutada. Igatahes kell 19.30 peaks Anetti mäng küll juba alanud olema.

scroll to top