Anett Kontaveit sai tugeva tuulega kulgenud mängus jagu Bianca Andreescust

– Anett Kontaveit / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Indian Wellsi WTA1000 turniiril 3.ringis kohtus Anett Kontaveit (WTA 20.) Eesti aja järgi keskööl Bianca Andreescuga /WTA 21.). Vastane, keda meie tennisist oli enne seda üsna kindlalt kahel korral alistanud.

Mängu alustas Kanada tennisist väga teravalt ja läks kiirelt 2:0 juhtima. Õnneks Anett Konatveit ei lasknud end sellest häirida. Vastupidi, teatud ebakindlus tuli hoopis Andreescu mängu ja Kontaveit mitte ainult ei teinud vastu servimurde, vaid võitis neli geimi järjest ja läks juhtima 4:2. Oma osa oli selles, et mängijaid segas üsna tugev tuul, mis kohati ulatus 10 meetrini sekundis. Väga palju pärssis tuul servimist. Sellel mängulõigul sai raskete ilmaoludega paremini hakkama Eesti tennisist.

Tasapisi siiski Andreescu mängukindlus taastus ning Kontaveit ei suurendanud edu, kaks 5:2 geimpalli jäi realiseerimata. Seisul 5:4 läks tuliseks lahinguks. Kontaveidil oli kasutada küll kolm settpalli, kuid setti lõpetada ei ikkagi ei õnnestunud. Esimesel settpallil tegi Kontaveit oma avaseti esimese topeltvea.

Avaseti saatuse otsustas kiire lõppmäng, kus Kontaveit oli vastasest veidi kindlam. Väga tähtsa punkti võitis ta surve all olles seisul 5:4. Viiendalt settpallilt avasett Kontaveidile – 7:6(5).

Teise seti eel võttis Andreescu meditsiinipausi, kuid millegi tõsisemaga ei paistnud tegemist olevat. Teine sett algas kolme servimurdega, paraku kaks pallingugeimi loovutas Kontaveit, kusjuures kolmandas geimis juhtis ta 40:15. Aga ei hullu, Kontaveit jätkas sitkelt ja vältis lihtvigu, tänu millele mitte ainult ei tasakaalustanud seisu, vaid asus ka juhtima 4:3. Taas kord võis tõdeda, et tugeva tuulega sai Kontaveit paremini hakkama, kuigi Andreescu püüdis mängu rohkem varieerida. Kanada tennisist oli hädas esimese serviga ja Anett kasutas seda hästi ära, tehes otsustava servimurde ja järgneva pallingu hoidmisega vormistas teise seti enda kasuks tulemusega 6:3. Andreescul oli küll üks šanss servimurre tagasi teha, ent see jäigi šansiks. Mäng kestis veidi alla kahe tunni.

Veidi ka statistikat (Kontaveidi näidud esmalt): äralöögid 22-18, lihtvead 25-34, 1.servi õnnestumine 58%-63%, 1.servilt võidetud punktid 60%-50% , 2.servilt võidetud punktid 47%-36%, murdepallide realiseerimine 5 10st – 4 6-st.

Väljaku intervjuus ütles Kontaveit, et tingimused olid keerulised ja vastane väga ohtlik. “Andreescu on kõva võitleja. Temaga on mäng läbi alles siis, kui ta on läbi,” ütles Anett, kellelt ka küsiti, mis on tema viimase aja edu saladus. Anett vastas sarnaselt nagu oli ka öelnud WTA Insideri intervjuus: “Olen viimasel ajal rohkem nautinud mängu ja võistlemist, selles ongi edu võti.”