Bianca Andreescu mängis teises setis edu maha, kuid kohtub ikkagi Anett Kontaveidiga

Bianca Andreescu tänavu Miamis, kus ta jõudis finaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveidi (18) vastaseks Indian Wellsi turniiri 3. ringis tuleb Bianca Andreescu (Kanada, 16), kes Eesti aja järgi alles täna hommikul kella 9 paiku (kohalik aeg eile kell 23) lõpetas võidukalt kohtumise Alison Riskega (USA).

Mäng võinuks olla palju lühem, sest pärast avaseti 7:6 võitmist Andreescu juhtis teises 4:1 ja seisul 5:4 omas kaht matšpalli. Esimeses setis midagi erilist ei juhtunud, seti keskel tegid naised vastastikku ühe murde, seejärel hoiti servi kindlalt ja tie-break oli samuti ühepoolne – 7:2 Andreescule. Kuid teises setis seisul 4:1 oli Andreescu võitnud kõik geimid kindlalt, aga Riske oma ainsa geimi pärast pikka mängu ja kolme murdepalli. Ometi suutis ameeriklanna tuua mängu pöörde, kui võitis kolm geimi järjest. Seisul 5:4 oli Andreescul veel kaks murdepalli, mis olid ka matšpallid, aga Riske tuli keerulisest seisust välja ja murdis siis ise otsustavalt vastase pallingu. Vaatamata 5:7 kaotusele võitis Andreescu selles setis kolm punkti rohkem ja murdepalle realiseeris 9st 1, aga Riske 3st 2.

Kuid selline mahamängimine siiski Andreescut ei heidutanud ja otsustavas setis oli ta taas ees, nüüd juba 5:1. Siis loovutas kanadalanna pallingu, aga seekord põnevaks ei läinud, sest ta võttis Riske servi kohe tagasi ja mäng oli läbi, Kokku 2 tundi ja 48 minutit kestnud mängus ei löönud kumbki ässa, kuid Riskel oli parem esimese servi õnnestumisprotsent (68 vs 58). Ent Andreescu võitis esimeselt servilt 73 ja Riske ainult 60% punktidest.

Pühapäeval Kontaveidi ja Andreescu kohtumist ei toimu. Võib eeldada, et esmaspäevases ajakavas on see mäng pigem hilisem ja võib-olla toimub isegi kohaliku aja järgi õhtuses programmis (Eestis alates kella 4st vastu teisipäeva). Kontvaeit juhib Andreescu vastu omavahelisi mänge 2:0 ja neist teise võitis tänavu Eastbourne’is. Kirjutame hiljem ka mängule eelloo.