fbpx
Close

Aliaksandra Sasnovitš alistas ka Simona Halepi

Aliaksandra Sassnovitš. / Foto: AFP/Scanpix

Valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitš, kes Emma Raducanu Tuhkatriinu-loole nii-öelda tuhka peale raputas, jätkas üllatamist Indian Wellsi turniiri 3. ringis, kui alistas kunagise maailma esireketi Simona Halepi (Rumeenia, 11) 7:5, 6:4.

Sasnovitš on maailma edetabelis kunagi olnud ka 30. kohal, aga praeguseks langenud täpselt 100. kohale. Kui Raducanu puhul võis ehk eeldada pingelangust ja teatud välist survet pärast US Openi võitmist, siis märksa stabiilsema, ehkki tänavu pika vigastuspausi läbi teinud Halepi alistamine tõestab Sasnovitši head vormi. Eks Eesti tennisesõbradki tea, et Sasnovitši mäng võib mõnikord olla väga “mürgine”, seda on omal nahal tunda saanud ka Anett Kontaveit, ehkki ta nende viimase omavahelise matši tänavu Melbourne’is võitis.

Mõlemas setis mängis Sasnovitš küll maha ühemurdelise edu, aga tegi otsustava murde settide lõpus, vastavalt seisudel 5:5 ja 4:4. Mängujärgses intervjuus ütles Sasnovitš, et kui nägi oma tabeliveerandit, kuhu kuulusid üks valitsev ja kaks endist slämmiturniriide võitjat, siis ta ei uskunud, et suudab kaugele jõuda. “Halep on niis uur tšempion, et isegi lõpus eduseisus olin väga närviline ja polnud võidus kindel,” sõnas Sasnovitš.

Tegelikult oli Sasnovitši tabeliveerandis isegi neli suure slämmi tšempionit, aga kuna kaks neist mängisid möödunud ööl omavahel, siis mõlemad ei saanud Sasnovitšiga kokku minna. Selles mängus alistas Viktoria Azarenka (Valgevene, 27) Petra Kvitova (Tšehhi, 7) samuti 7:5, 6:4 ja nii kohtuvad 1/8 finaalis kaks kaasmaalannat omavahel.

Kui Raducanu langes kiiresti välja, siis US Openi teisel üllatusfinalistil Leylah Fernandezil (Kanada, 23) jäi ilmselt midagi kripeldama ja tema mängib Indian Wellsis samas vaimus edasi. Ikka kolm setti ja ikka võidud endast tugevama üle nagu ka New Yorgis – alles Eesti aja järgi täna hommikul lõppenud mängus alistas Fernandez Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, 9) 5:7, 6:3, 6:4.

scroll to top