fbpx
Close

Kontaveit ja Kanepi said teada Chicago turniiri avaringi vastased

– Kaia Kanepi ja Anett Kontaveit Merco Cupil / Foto: Karl Toomsoo

Esmaspäeval algab Chicagos WTA 500 turniir, kus tabelisse on loositud nii Anett Kontaveit (11. asetus) kui ka Kaia Kanepi.

Kuna Anett mängis alles täna finaali, siis oli tema osavõtt Chicago turniirist kahtlane ka veel praegu ei ütleks 100%, et ta seal mängib. Kuid tavaliselt on nii, et kui sa lased ennast juba tabelisse loosida, siis loobuda (ilma selle eest trahvi saamata) võib ainult üsna mõjuval põhjusel. Nii et esialgu kirjutame uudise selle arvestusega, et Anett mängib Chicagos.

Chicago turniiril on 56-line tabel, mis tähendab, et kaheksa kõrgema asetusega mängijat on avaringis vabad, aga ülejäänuil tuleks pidada kuus kohtumist, kui nad tahavad finaali jõuda. Ühtlasi see tähendab, et Anett peab teisipäeval juba mängima, muidu ei saaks turniiri pühapäeval lõpetada.

Anetti tabel on üsna soodne, sest esimeses ringis kohtub ta ameeriklanna Madison Brengle’iga (WTA 90.) ja teises ringis Caroline Garciaga (Prantsusmaa, 60.) või kvalifikatsioonist edasipääsejaga. Asetatutest on Anettiga samas tabeliosas veel Bianca Andreescu (Kanada, 8), keda Eesti esireket on kaks korda võitnud, kaasa arvatud tänavu. Avaringi vastase Brengle’iga on Anettil seis 3:0.

Kaia kohtub avaringis maailma 42. reketi Jil Teichmanniga (Šveits), kes on asetatud 16ndana. Võidu korral oleks Kaia järgmine vastane Magda Linette (Poola, 59) või korraldajailt vabapääsme saanud Coco Vandeweghe (USA), kes praegu on maailma edetabelis 153., aga oli parimal nädalal (2018 jaanuar) esikümnes (9.). Kanepi on Teichmanni ainsas omavahelises mängus võitnud, aga see juhtus juba 2016. aastal.

Vaadake Chicago turniiri tabelit siit.

scroll to top