fbpx
Close

Anett Kontaveidi loos Indian Wellsis oli küllaltki soodne

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit on homme algaval Indian Wellsi WTA 1000 turniiril asetatud 18ndana ja seetõttu ka avaringis vaba.

Enne reedet Eesti esireket turniiri ei alusta ning tema esimene vastane pole veel teada. See selgub pärast esimese ringi mängu, kus kohtuvad Marie Bouzkova (Tšehhi) ja kvalifikatsiooniturniirilt edasipääseja, kelle isik pole veel praegu teada. Bouzkova on tänavu olnud ilmses alavormis ja vahepeal TOP50 hulka kuulunud mängija on langenud maailma edetabelis 93. kohale.

Kui Anett pääseb kolmandasse ringi, ei tohiks tal olla liiga keeruline, sest võimalikud vastased on Bianca Andreescu (Kanada, 16( ja Alison Riske (USA). Ka neist kumbki ei ole viimasel ajal hästi mänginud, kuigi üks WTA turniiri finaal on mõlemal 2021. aastal kirjas. Riske ja hiljem Andreescu (avaringis vaba) võivad kaotada kvalifikatsioonist tulijale, kes Riskega kohtub. Andreescu vastu on Kontaveit tänavu nende ainsa omavahelise mängu võitnud. Tõsi, Andreescule on kevadised (Indian Wellsis mängiti ju tavaliselt märtsis) turniirid sobinud, tänavu jõudis ta Miamis finaali ja kaks aastat tagasi võitis Indian Wellsis. Muidugi me ei tea, kuidas mõjub Andreecule turniiri uus aeg.

Üks mängija, kes sellest tabeliosast läbi murrab, võib 1/8 finaalis kohtuda esimesena asetatud Karolina Pliškovaga (Tšehhi).

scroll to top