fbpx
Close

EELVAADE | Omapärane vastane pole enam mõistatus, aga milline on Anett Kontaveidi vorm?

Su-Wei Hsieh mullu Miamis. / Foto: Zumapress/Scanpix

Natuke rohkem kui üheksa kuud tagasi kohtus Anett Kontaveid karjääri ühes olulisemas matšis Taivani tennisisti Su-Wei Hsieh’ga ning tollase võidu tulemusena jõudis esmakordselt Premier Mandatory turniiri poolfinaali.

See juhtus eelmise aasta märtsi lõpus Miamis. Usutavasti nägid seda mängu päris paljud Eesti tennisesõbrad ja tegid ka siis tutvust äsja (4. jaanuaril) 34-aastaseks saanud Hsieh’ga, kes kindlasti pani Anetti pooldajaid ahhetama: kuidas ta ei saa sellisest mängijast jagu!?

Tõesti, Hsieh ei löö peaaegu kunagi kõvasti, aga valmistab paljudele peavalu. Kui teda oleks lihtne alistada, siis Hsieh ei oleks ju maailma edetabeli 33. reket ja karjääri parimal hetkel isegi kümme kohta kõrgemal. Anett sai lõpuks võidu kätte, aga mingil hetkel on mängijad ikkagi Hsieh’ vastu abitud ja ka Kontaveit tegi 3:6, 6:2, 7:5 lõppenud kohtumises 50 lihtviga. Sellest loost saate teada, mida ütles kogenud treener Harri Neppi pärast Kontaveidi võitu Miamis.

Kuna kirjutasime Hsieh’ karjääri varasematest aastatest ja oma parema mängu otsingutest juba märtsikuises eelloos, siis me seda enam ei korda, vaadake eelmist eellugu siit. Kindel on ka see, et üheksa kuud hiljem on Hsieh endiselt kaval tennisist, kes vastase rütmi iga hinna eest häirida püüab ja ühtki riskeerivat ründelööki ei soorita. Ta lihtsalt loodab, et vastase närvid või jaks ütlevad üles…

Vaatame siiski nii palju, mida tegi Hsieh järgneva kolmveerandi aasta jooksul pärast talle edukat Miami turniiri, kus taivanlanna kogus 215 WTA punkti. Sarnast summat ta aprillikuust tänaseni polegi enam saavutanud. Märkimisväärne on vaid tema jõudmine Cincinnati turniiri 3. ringi (sama kaugele jõudis ka Kontaveit), kus ta taas pani närveerima kahekordse slämmiturniiride võitja Naomi Osaka (Jaapan), kes siiski võitis Hsieh’ 7:6, 5:7, 6:2. Aga Miamis oli Osaka taivanlannale kaotanud. Suvistest slämmiturniiridest mängis Hsieh kõige paremini Wimbledonis, kus ta jõudis 3. ringi ja võitis ka seti maailma teise reketi (tollal 3.) Karolina Pliškova (Tšehhi) vastu.

Anett Kontaveit Brisbane’is kohalike tenniselastega kohtumas. / Foto: Zumapress/Scanpix

Aga nii see on, et midagi väga erilist Hsieh enam 2019. aasta teisel poolel korda ei saatnud ning ka Anetti jaoks ei tohiks tema mäng enam olla mingi mõistatus. Tõsi, see poleks pidanud olema mõistatus ka Miamis, sest Anett on omal ajal koos Hsieh’ga treeninud. Aga kindlasti on taivanlanna mäng nüüd vähem müstiline Eesti tennisesõprade jaoks.

Kuid hetkel on pigem suurem küsimärk mitte vastane, vaid Anetti enda vorm. Küsimus number üks on kindlalt see, kuidas on Eesti esireket taastunud haigusest tingitud pausist. Esiteks, füüsilise vormi tagasisaamine ja teiseks mängupraktika vähesuse mõju – mõlemad võivad mõjutada Anetti homset esitust.

Nagu tavaliselt tenniseturniiride ajakavas, ei oska ka Tennisnet praegu pakkuda, millal võib alata Kontaveidi homne mäng. Tööinimestele võib see olla isegi õigel ajal, kui algab kuskil 6-7 vahel. Siis on tööle minejad juba ärganud ja jõuavad ka mängu võib-olla enne ametisse asumist ära vaadata. Igatahes Brisbane’is Show Court 2 nime kandval väljakul algab esimene kohtumine meie aja järgi kell 3 öösel ning Anetti ja Hsieh’ mäng on järjekorras kolmas. Võib uskuda, et enne kella kuut siiski matš ei alga. Kohaliku aja järgi on aga selle mängu ajal just kõige palavam ilm, sooja pakutakse Brisbane’is 29 kraadi.

Spordiennustaja Peep: parem oleks ennustamisest hoiduda

Kihlveokontoritel on panuseid Kontaveidi ja Hsieh’ mängule kindlasti väga raske asetada, sest loogiliselt peaks Anett olema kerge soosik, aga tema mänguvorm siiski küsimärk. Nii on ka ennustusportaal Paf olnud üpris ettevaatlik ja annab Kontaveidi võidukoefitsiendiks 1,75 ning Hsieh’le 2,08. Ütleks nii, et umbes 55-protsendiliseks hinnatakse Anetti võiduvõimalusi.

Mida ütleb spordiennustaja Peep? “Kõigepealt ütlen seda, et hooaja algus on tore, taas saab profiturniiride mänge ennustada ja peagi ju Australian Open tulemas,” sõnas Peep. “Kui ma selles mängus peaksin poole valima, siis isegi ilma patriotismita ikkagi panustaksin Anettile. Et aga hetkel on Brisbane’is mänge, mida natuke kindlama tundega ennustaksin, siis parem on eestlanna mängule panustamisest seekord hoiduda. Näiteks Maria Šarapova koefitsient 1,63 Jennifer Brady vastu või Kiki Bertensi 2,04 Dajana Jastremska vastu meeldivad mulle panustamiseks rohkem.”

Igatahes pöidlad pihku, sest Eesti tennisesõbrad pole juba rohkem kui neli kuud saanud Anetti mängule kaasa elada! Mängu kannab veebist üle Delfi ja teleri vahendusel Telia TV.

scroll to top