fbpx
Close

Anett Kontaveit sai paarismängus väga napilt lüüa

Anett Kontaveit Brisbane’is harjutamas koos treener Nigel Searsiga. /Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit ja Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) heitlesid Brisbane’is võrdselt maailma üksikmängu esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) ja Kiki Bertensi (Holland) vastu, aga pidid otsustava pika tie-break’i järel vastu võtma napi kaotuse 7:6, 3:6, 8:10.

Vastased olid kindlasti favoriidid, sest Barty on ikkagi paarismängus kuuekordne suure slämmi turniiride finalist (nende seas ka üks esikoht). Bertens on paarismängu maailma edetabelis tipphetkel olnud 16. ja Pavljutšenkova 21., ent venelanna parimad ajad vähemalt paarismängus olid pigem 5-7 aastat tagasi.

Esimeses setis andis Eesti/Venemaa paar mitu võimalust käest, aga setti ikkagi ei kaotatud. Pärast servimurret juhtisid Kontaveit ja Pavljutšenkova 5:4, 30:0, aga loovutasid pallingugeimi. Tie-break’is läks seisult 6:4 kaduma kaks settpalli, ent lõpuks tuli võit 8:6.

Teises setis läksid Barty/Bertens kohe murdega ette ja hoidsid edu üsna kindlalt (Eesti/Venemaa paaril oli vaid üks murdepall). Otsustav pikk tie-break algas soosikute 5:2 eduga, aga siis võtsid Kontaveit ja Pavljutšenkova kaks punkti vastaste servil ja läksid ise ette 6:5. Paraku oli see nende ainus eduseis. Kontaveit ja Pavljutšenkova jõudsid veel 6:8 pealt viigini, aga kaotasid kaks viimast punkti.

Kui aga arvestada, et üldpunktidega võitsid Barty/Bertens 81:69, võib nende edu pidada seaduspäraseks. Küll aga andis mäng selles mõttes positiivse tulemuse, et neli kuud pausi pidanud Anett peaks selle põhjal olema haigusest taastunud. Aga eks homne üksikmäng näitab rohkemat.

scroll to top