Anett Kontaveit on tagasi! Ja päris heas vormis

Anett Kontaveit kaks päeva tagasi Brisbane’is treenimas. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit ei näidanud küll Brisbane’i turniiri avaringis päris hiilgemängu, aga neljakuist pausi arvestades oli tema esitus väga korralik ja sellest piisas Su-Wei Hsieh’ (Taipei) alistamiseks 6:4, 6:1.

Esimestes geimides oli ehk Anettil pisut probleeme liikumisega, kuid jalgade töö ongi just see element, millega pärast võistluspausi on algul kõige raskem toime tulla. Aga hiljem võitis juba Kontaveit ka häid punkte tänu kaitsemängule ja pallide päästmisele. Hsieh tegutses täna agressiivsemalt kui tavaliselt ja tegi isegi tõrjel äralööke. Aga samas taivanlanna ka eksis rohkem kui näiteks nende mängijate omavahelises kohtumises Miami turniiril.

Siiski õnnestus Hsieh’l esimesena murda palling ja ta läks avasetis juhtima 3:2. Kuid just see hetk oligi Anetti jaoks nagu äratuskell. Liikumine paranes, serv toimis ja ründemäng hakkas tööle. Kuigi rünnakul tuli ka natuke vigu, siis neid on Anett alati teinud ja sajaprotsendilise eduga ei realiseeri ründelööke kunagi. Ent esimeses setis murdis ta nüüd vastase kolmel korral ja seetõttu polnud muret isegi sellest, et ta seisul 5:3 oma servi veelkord loovutas.

Teine sett oli vähemalt algul pingelisem kui numbrid näitavad. Kaalukeeleks sai pikk geim Anetti servil seisul 3:1. Kahel korral eksis Eesti esireket üsna lihtsate drive volley’de löömisel ja andis vastasele murdepalli, aga pika heitluse järel tuli ta raskest geimist võidukalt välja ja enam Hsieh vastupanu ei osutanud.

Statistika näitab Anetti selget paremust pallingul. Ässad Kontaveidi kasuks 8:1 ja topeltvead samuti tema kasuks 2:5. Esimese servi õnnestumisprotsent koguni 71-49 Anettile. Ja muidugi eriti muljetavaldav on Kontaveidi paremus murdepallide realiseerimisel – temal 6st 5, Hsieh’l 11st 2.

Teises ringis kohtub Kontaveit neljapäeval Kiki Bertensiga (Holland, 6), kes alistas ligi kaks tundi kestnud mängus Dajana Jastremska (Ukraina) 6:4, 1:6, 6:3. Nii pakkus eilses eelloos ka spordiennustaja Peep, et peale jääb Bertens, kes mitmekülgse ja taktikaliselt kavalama mängijana on ehk Anetti jaoks raskem vastane kui peamiselt võimsusele orienteeritud Jastremska. Muide, ukrainlannat treenib sellest aastast Naomi Osaka kahe slämmivõiduni viinud Sascha Bajin, kes on kuulujuttude põhjal ka Jastremska poiss-sõber. Ent mängida tuleb siiski Bertensiga, kelle vastu Anett on omavahelistes kohtumistes 1:2 taga. Pikemalt kirjutame hollandlannast mängu eelloos.