fbpx
Close

Anett Kontaveit kohtub avaringis omapärase stiiliga Taipei tennisistiga

– Anett Kontaveit / Foto: AFP/Scanpix

Brisbane’i turniiri avaringi paaride loosimine toimus Eesti aja järgi laupäeva hommikul ja Anett Kontaveidi esimene vastane on Taipei tennisist Su-Wei Hsieh.

Maailma edetabelis paikneb Kontaveit (26.) Hsieh’st (32.) pisut eespool ja nende mõlemad omavahelised mängud on võitnud Eesti esireket. Kuid eelmise aasta Miami turniiri veerandfinaalis oli Kontaveidi ja Hsieh’ mäng ülimalt tasavägine ja eestlanna tuli välja otsustava seti 0:4 kaotusseisust, kui võitis 3:6, 6:2, 7:5.

Kirjutame hiljem sellest mängust ka eelloo, aga ilmselt paljud tennisesõbrad juba teavad, et Hsieh on tuntud omapärase mängustiili poolest. Ta ei löö kõvasti, aga paigutab palli täpselt ja kavalalt ning rikub vastase mängurütmi. Näiteks sealsamas Miamis sai Hsieh’lt lüüa tollane maailma esireket Naomi Osaka (Jaapan). Ajakava pole veel teada, aga avaringi mäng saab ilmselt toimuda kas esmaspäeval või teisipäeval.

Kui Kontaveidil õnnestub avaringi mäng võita, ootab teda teises ringis kas kuuendana asetatud Kiki Bertens (Holland, WTA 9.) või ukrainlanna Dajana Jastremska (Ukraina, 22.). Bertens on siiski neist kahest ohtlikum vastane, aga samas ei saa Anett loosi üle liialt kurta, sest vastavalt tabelile pidanuks ta kellegagi asetatutest kahe ringi jooksul kokku minema (kui asetatu avaringis ei kaota).

Vaadake Brisbane’i turniiri avaringi tabelit siit.

scroll to top