fbpx
Close

Venemaa arvatav olümpiapaar kaotas finaali matšpallidelt

Elise Mertens (vasakul) võitis Wimbledonis kolmanda ja Su-Wei Hsieh neljanda slämmitiitli paarismängus. / Foto: Pa Wire/Scanpix

Pärast lapse sündi naasis profitennisesse Jelena Vesnina (Venemaa), kes oli üksikmängus maailma 13. reket, kuid paarismängus enne tagasitulekut ka maailma esireket ja neljakordne slämmivõitja (kolm nais- ja üks segapaarismängus).

Wimbledonis sai Vesnina paariliseks Veronika Kudermetova, kes on kindlustanud Tokyo olümpiapääsme üksikmängus ja kuna võistlejate arv ühest riigist on piiratud, siis pidi Vesnina proovima edu saavutada mängijaga, kel juba olümpiakoht olemas. Kudermetova/Vesninal läkski hästi, näiteks veerandfinaalis lülitasid nad välja esimesena asetatud Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Tšehhi). Läks hästi ka finaalis kuni teise seti seisuni 5:4. Sellel seisul oli venelannadel kasutada Su-Wei Hsieh’ (Taipei) ja Elise Mertensi (Belgia, 3) vastu kaks matšpalli, aga need jäid realiseerimata ja lõpuks võitis mängu kolmandana asetatud paar 3:6, 7:5, 9:7.

Hsieh ja Mertens said koos esimese slämmitiitli, kuid enne oli neil vastavalt kolm ja kaks slämmiturniiri tiitlit naispaarismängus. Kuna Venemaal peetakse olümpiamänge slämmiturniiridest olulisemaks, siis üritavad Kudermetova/Vesnina Tokyos uuesti. Vesnina juba võitis olümpiakulla Rio de Janeiros koos Jekaterina Makarovaga. Hsieh ei saa üldse Tokyos kaasa teha, aga Mertens peab seal mängima kellegagi kaasmaalannadest.

Seevastu meeste paarismängu võitis duett, mis oli ilmselt moodustatud olümpiat silmas pidades, sest varem mängisid horvaadid Nikola Mektic ja Mate Pavic (1) teistest riikidest partneritega. Nüüd võitsid horvaadid Wimbledoni finaalis Marcel Granollersi (Hispaania) ja Horacio Zeballose (Argentiina, 4) 6:4, 7:6, 2:6, 7:5. Täpselt samamoodi nagu Hsieh’l ja Mertensil, olid ka horvaatidel enne slämmivõidud olemas. Tõsi, Mekticil vaid üks esikoht segapaarismängus, aga Pavicil neli tiitlit (kaks mees- ja kaks segapaarismängus).

scroll to top