fbpx
Close

EELVAADE | Kodupublik aitab pühapäeval Anett Kontaveidi vastast

Jekaterina Aleksandrova. / Foto: Sipa Press/Scanpix

Anett Kontaveit (9) läheb pühapäeval Moskvas jahtima kahe kuu jooksul kolmandat turniirivõitu, kui kohtub WTA 500 turniiri finaalis kell 12 Jekaterina Aleksandrovaga (Venemaa).

Aleksandrova pääses finaali kergemalt kui Anett, sest tema vastane Maria Sakkari (Kreeka, 3) andis kaotusseisul 1:4 loobumisvõidu. Kreeklanna otsust võib mõista – ta kindlustas juba poolfinaali pääsuga koha WTA finaalturniiril ja väiksemagi vigastuse korral on vaja praegu ennast hoida.

Kontaveit ja Aleksandrova on varem kohtunud ühe korra – enam-vähem aasta tagasi (mullu 19. oktoobril) mängisid nad Ostrava turniiri avaringis. Samal turniiril, mille Anett tänavu võitis, mängis ta tookord konarlikult ja oli Aleksandrova vastu hädas. Päästes aga otsustavas setis 1:4 kaotusseisu ja tie-break’is kaks matšpalli, jõudis ta ikkagi 4:6, 6:2, 7:6 võiduni. Kuid Anetti vorm polnud tollal kiita.

Sellele kohtumisele kirjutatud eelvaates nentisime, et kui Aleksandrova on 33. edetabelikohaga Venemaa esireket, siis see tiitel polegi nii kõlav. Praegu on Aleksandrova 37. kohal ja langenud venelannade seas neljandaks. Et aga turniir toimub Moskvas, ei hooli fännid sellest, mitmendal kohal Aleksandrova parajasti on, vaid toetavad teda häälekalt. Anett on finaalis 11. korda, kuid esimest puhku on tema vastane võõrustajamaa tennisist.

Kui palju see loeb, on iseküsimus. Ostravas ei tulnud Aleksandrova närvipingega toime ning tema vaimne tugevus ei ole just kiita. Praegu on venelanna lisaks autsaider, aga see fakt iseenesest võib tal hoopis pinget maha võtta.

Midagi väga suurt pole Aleksandroval Anettile vastu panna ja seda võisite ülal lingitud eelloost ka lugeda. Ta on ühe WTA turniiri võitnud, korra finaalis kaotanud ja kolm WTA 125K (Challenger) turniiri võitnud. Aga neid ei loeta statistikas WTA turniiri võitudeks. Kõik nimetatud saavutused olid Aleksandroval kirjas juba enne esimest kohtumist Anettiga, seega vaatame nüüd lühidalt, mida on Venemaa endine esireket suutnud tänavu.

Vaata kust otsast tahad, Aleksandrova on 2021. aastal olnud Anettist märksa kehvem. Eks muidugi edetabelikoht ka seda näitab. Aga isegi suure slämmi turniiridel, kus Anett tänavu kuigi edukalt ei mänginud (kolm korda 3. ring), on Aleksandrova olnud halvem – ainult üks kord (Australian Openil) 3. ringis. Enne VTB Kremlin Cupi turniiri Moskvas oli Aleksandrova võitude/kaotuste saldo peaaegu tasakaalus – 22/20. Nüüd läks seis natuke paremaks, aga see on võrreldamatu Anetti praeguste numbritega 39/15.

Kontaveit ületas juba Indian Wellsi veerandfinaali jõudmisega hooaja auhinnarahade summas miljoni dollari piiri, aga Moskva võit lisaks tema kontole 68 750 dollarit, mis tähendaks, et karjääri auhinnarahade osas tuleb ette samuti uus number – Anett ületab 6 miljoni piiri. Tõsi, meie arveldame eurodes ja sel juhul ei ole Anettil koos miljonit tänavu ega kuut miljonit kogu profikarjääri jooksul, kuid statistikas loetakse ametlikult dollarinumbreid.

Kihlveokontorid peavad Anetti soosikuseisust ilmseks. Ennustusportaal Paf annab Eesti esireketi võidukoefitsiendiks 1,35 ja Aleksandrovale 3,25. Need numbrid näitavad, et Anettil on vähemalt 70% võidušansse. Kodupublik ilmselt ei loe…

scroll to top