fbpx
Close

EELVAADE | Kaks nädalat hiljem uuesti, aga nüüd vastase koduväljakul

Anett Kontaveit Rooma turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveidi (17) esimese ringi loos tegi Tennisneti kirjutajate elu kergemaks, aga lugejaile igavamaks, sest nad ei saa eelvaatest midagi uut teada.

Jah, alles tosin päeva tagasi ilmus Tennisnetis see artikkel. Sealt leiab juttu nii Caroline Garcia hetkevormist ja viimase hooaja mängudest kui ka viite veel varasemale artiklile, mis põhjalikumalt tutvustab 26-aastase prantslanna varasemat karjääri.

Ega nüüd eelmise mängu eellooga võrreldes midagi muud muutunud polegi, kui et Kontaveidi ja Garcia omavaheliste mängude seis on nüüd 2:1 varasema 1:1 asemel. Sest Roomas Anett võitis 6:3, 7:6, kuid nagu tulemuski näitab, polnud see kerge mäng. Kontaveit mängis muidu üpris hästi, ainult et tema kapsaaeda läheb servigeimide mittekasutamine teises setis seisudel 5:4 ja 6:5. Kuid kolmas võiduvõimalus tie-break’is (7:1) sai Anetti poolt hästi teostatud.

Pärast seda mängis Kontaveit veel ühe mängu, kus ta jala- ja seljavaludega võideldes pidi kolmes setis alistuma Svetlana Kuznetsovale, aga Garcia polegi pidanud pärast Rooma avaringi ühtki kohtumist.

Veel on Rooma ja Pariisi kohtumise erinevus selles, et nüüd mängib Garcia kodumaal. Prantsusmaa pinnal on Garcia võitnud ühe WTA turniiri (2016 Strasbourgis), kuid Roland Garrosis on ta tulnud võitjaks paarismängus ning tema parim tulemus üksikmängus (2017 veerandfinaal) on astme võrra parem kui Kontaveidi parim tulemus Pariisis (2018 kaheksandikfinaal).

Kihlveokontorid küll koduväljaku eelist palju ei arvesta – kui Roomas sai Anetti võidule panustada koefitsiendiga 1,2, siis nüüd annab ennustusportaal Paf eestlanna koefitsiendiks 1,28. Aga võib eeldada, et pigem on see koefitsiendi minimaalne suurenemine tingitud Kontaveidi väikesest vigastusohust Roomas, mitte sellest, et Garcia oleks Pariisis parem.

Rooma mängus näitas Garcia, et ega ta kuigi palju rütmimuutusi mängus ei tee, vaid pigem püüdis prantslanna Anetti rünnakuid aeg-ajalt ennetada. Kuid stiili poolest ei ole Garcia viimases kahes kohtumises olnud Kontaveidi jaoks ohtlik vastane, pigem sõltub tulemus suures osas Anetti enda vormist. Kui sellega on kõik korras, peaks tulema ka võit.

scroll to top