EELVAADE | Kaia Kanepi uus võimalus 13 aastat noorema tšehhitari vastu

– Kaia Kanepi Merko Cupil / Foto: ETL/Karl Toomsoo

22-aastane tšehhitar Marie Bouzkova pole maailma esisaja keskel olnud kuigi kaua aega, aga selle perioodi jooksul on ta mänginud nii Kaia Kanepi kui ka Anett Kontaveidiga.

Kanepit ootabki pühapäeval ees taaskohtumine temast 13 aastat noorema Bouzkovaga, kellele ta jaanuaris Brisbane’i turniiril kaotas 5:7, 3:6. Just selle tulemuse tutvustamisega algas ka Tennisneti kuu aja tagune eelvaade, mis Bouzkova senise karjääri üsna põhjalikult kokku võtab.

Tookord kirjutasime Bouzkovast põhjusel, et temaga kohtus Cincinnati turniiri 1/8 finaalis Kontaveit, kes võitis 6:3, 6:3, ent nüüd on uuesti Kanepi kord. Anett ei olnud kuu aja taguses mängus kindlalt Bouzkovast üle, kuid ta võitis peaaegu kõik tähtsamad punktid. Kujukas oli selles mängus murdepallide realiseerimine: Kontaveit 6st 4 ja Bouzkova 7st 1. Aga mängud on erinevad ja vastased erinevad ning Kaia ei saa kindlasti jääda sellele lootma, et Bouzkova ka tema vastu nii halvasti murdepalle realiseerib. Küll aga võib Kaia ise hea mänguga aidata kaasa, et selliselt juhtuks.

Pärast kaotust Anettile on Bouzkova pidanud kolm mängu ja nendest kaks kaotanud. US Openi avaringis jäi ta üpris dramaatiliselt otsustavas setis 6:7 alla ameeriklanna Jessica Pegulale ning Roomas alistas ta Ajla Tomljanovici (Austraalia), aga kaotas maailma 18. reketile Jelena Rõbakinale (Kasahstan) 5:7, 6:7. Võiks öelda, et nende tulemuste põhjal ei saa järeldada ühele ega teisele poole, kas on Bouzkova nüüd parem kui Cincinnatis või mitte.

Kui veel vaadata Kanepi ja Bouzkova jaanuarikuist mängu, siis sealgi päästis Kaia esimeses setis seisul 4:5 edukalt kolm murdepalli, mis olid ka settpallid, aga kaotas geimi 5:6 peal 40:15 eduseisust.

Kanepi oli eelmisel aastal Pariisis väga hea, kui jõudis kaheksandikfinaali. Nagu teame, pole see tema parim tulemus Roland Garrosis, kus ta on kaks korda (2008 ja 2012) mänginud ka veerandfinaalis. Kuna Bouzkova on noorpõlves üsna pikalt harjutanud ka Ameerikas, siis talle pole liivaväljak nii kodune kui Kaiale. Oma paremad turniirid on ta seni mänginud kõvakattel. Pariisis langes ta mullu välja 1. ringis, aga ta ei olnud siis veel maailma esisaja mängija.

Kihlveokontorid eelistavad tšehhitari, ennustusportaal Paf annab Bouzkova võidukoefitsiendiks 1,55 ja Kanepile 2,45. See ei ole küll kuigi suur ülekaal. Eks kihlveokontorid teavad, et Kaia vastu on riskantne panustada, aga samas ei ole ju Kanepil kahjuks viimasest ajast eriti häid tulemusi näidata, mis sunniks teda favoriidiks pidama.