fbpx
Close

EELVAADE | Ann Li’l ja Tereza Martincoval on vähe lootusi Eesti tennisepublikut kurvastada

Ann Li Tallinn Openi avaringi matši ajal. / Foto: Karl Toomsoo

Eesti tennisepublik võib täna oodata Tallinn Openil omade võite, sest nii Kaia Kanepi Ann Li (USA, WTA 62) vastu kui ka Anett Kontaveit (1) Tereza Martincova (Tšehhi, WTA, 75) vastu on üsna selged soosikud.

Kirjutame seekord eelvaate kahest mängust koos, sest vastaseid oleme sel hooajal juba tutvustanud. Nimelt on mõlemaga tänavu kohtunud Kontaveit, kes märtsis Miami turniiril Li’le kaotas, aga augustis Cincinnatis Martincovat võitis. Lisaks mängis Martincova ka Kanepiga US Openi avaringis, kuid varem ei ole kunagi omavahel kohtunud Kanepi ja Li.

Alustame Kanepi ja Li matšist, sest see toimub varem ja võib alata juba kella 14 paiku, aga pigem siiski ca tunni võrra hiljem. Märtsikuine eelvaade Anetti ja Li matšile tuletab meelde, et vastased pidid kohtuma juba 2021. aastal Grampians Trophy finaalis, aga tookord jäi mäng ära, sest Australian Open hakkas pihta ja esmaspäevaks ei saanud lõppkohtumist lükata. Seekord on Li vastane Kaia, aga eelvaate tähtsus seisneb muidugi selles, et sealt saab lugeda Li senise karjääri kohta täpsemalt.

Koos võiduga Tallinna turniiri avaringis on Li ikka veel hooajal miinustes, sest on võitnud tänavu 11 ja kaotanud 13 mängu. Üks sellest 11st võidust tuli Miamis Kontaveidi üle, kuid selles matšis oli Eesti esireket kindlasti alavormis, aga Li mängis kodumaal ja tal tuli mäng hästi välja.

Tegelikult on aga Miami turniir pärast jaanuari ainus, kus Li on saanud kaks võitu. Ta jõudis aasta algul poolfinaali Melbourne Summer Set 2 turniiril ja märtsi lõpuks oli ta koos Miami suhtelise eduga kogunud seitse võitu, aga alates maist kokku vaid neli. Põhjus oli ka selles, et õla ja rinna vahelise lihase vigastuse tõttu jäi tal palju turniire mängimata. Pärast Miamit mängis ta alles kaks kuud hiljem Prantsusmaa lahtistel, kus ta sama vigastuse tõttu pidi Alison van Uytvancki vastu mängu pooleli jätma. Muruväljakute turniiridel kogus Li kokku kolm võitu, aga alistatute seas oli ka praegu väga heas vormis Ljudmilla Samsonova. Pärast Wimbledoni pidas Li taas pausi ja mängis alles US Openil, kus kaotas avaringis. Tallinn Open on Li jaoks teine turniir pärast juuni lõppu.

Li võimekus on ilmselt suurem kui tänavused tulemused näitavad ja kui ta on saanud vigastusest lõplikult jagu, võib ta kujutada Kaiale teatud ohtu. Kihlveokontorid näevad, et Kaia on siiski üsna selge favoriit – näiteks ennustusportaal Paf annab talle võidukoefitsiendiks 1,38 ja Li’le 3,05, mis tähendab, et eestlanna on umbes 65-70-protsendiline soosik.

Anetti vastasest Martincovast kirjutasime põhjaliku eelvaate poolteist kuud tagasi. Sealt võime lugeda, et ka Martincova oli enne Cincinnati turniiri 2022. aastal võitude-kaotuste bilansiga miinustes 14-19. Praeguseks on see natuke paranenud, aga miinused jäänud – koos avaringi võiduga Tallinnas 20-23. Pärast dramaatilist (tšehhitar juhtis Anetti vastu 6:3, 3:0) kaotust Cincinnatis, kus Martincova koos kvalifikatsiooni tulemustega lisas oma kontole kolm võitu, on tšehhitar nüüd juurde saanud sama palju – Granby ja Portoroži turniiril ning Tallinna avaringis. Kuid Kaiale ta US Openi avaringis kaotas 6:7, 3:6. Selle mängu eelvaadet saate lugeda siit.

Nii et kui saame öelda, et Li seis on vahepealse vigastuse tõttu võib-olla isegi kehvem kui kevadel, siis Martincova ei ole võrreldes äsjaste mängudega eestlannade vastu edasi läinud, sest ta on võitnud sel perioodil maailma 85., 99. ja 134. reketit, mis ei ole tema jaoks mingi näitaja. Portorožis kaotas ta sealjuures esimese seti Harriet Dartile 0:6, aga pärast ikkagi võitis. Samas on mängustiili poolest Martincova küllaltki ohtlik. Kohtumises Anettiga tegi ta algul ka üsna vähe vigu, aga US Openil Kaia vastu natuke rohkem. Tšehhitarilt võib oodata nii ilusaid äralööke kui ka lihtvigu.

Ennustusportaal Paf (vaadake sama linki, mis eelpool toodud) annab Anetti võidukoefitsiendiks 1,28 ja Martincovale 3,75 – siin on tegemist juba jõudude vahekorraga 75-25. Kodupubliku tuge arvestavad kihlveokontorid samuti, sest muidu olnuks vast eelmine väga tasvägine mäng sundinud neis panustamisel ettevaatusele.

scroll to top