Anett Kontaveit loobus vigastuse tõttu teise seti algul

Anett Kontaveit. / Foto: Karl Toomsoo

Anett Kontaveidi (3) jaoks sai Ostrava WTA 500 turniir kiiresti läbi, sest avaringi mängus Tereza Martincova (Tšehhi) vastu andis ta vastasele loobumisvõidu seisul 6:7, 0:1.

Võime spekuleerida, et kas Anett oleks jätkanud, kui ta avaseti võitnuks, aga on fakt, et teda häiris seljavalu. Pärast esimese setti lõppu kutsus ta väljakule füsioterapeudi, kes masseeris Anetti selga. Tundis, et Anett näitas ka korra, et tal läks löögivahetuse ajal silme eest mustaks.

Esimene sett ise oli aga vahelduv. Anett tegi esimestes geimides liiga palju lihtvigu ja jäi taha 0:3. Kui Tallinnas Martincova vastu õnnestusid tal tõrjed hiilgavalt, siis nüüd sai ta samuti otse tõrjest mitu punkti, aga tuli ka tõrjevigu. Kuid tänu agressiivsemale mängule ja suuremale arvule äralöökidele suutis Anett võita neli geimi järjest, kuigi Martincova kaitses visalt.

Asudes servima seisul 4:3, kaotas aga Anett esimese punkti pärast vastase imetõrjet, mida ta ilmselt ei tahtnud nii hästi lüüa, aga tuli lihtsalt välja. Ja sealt hakkas geim ära minema ning Martincova viigistas taas murrete seisu. Nüüd hoidsid mõlemad lõpuni oma servi ja tie-break’i alustas Anett tõrjepunktiga, aga kaotas siis mõlemad punktid oma servil ja pärast Martincova kaht servi juhtis tšehhitar 4:1. Veel suutis Anett jõuda seisuni 4:3, aga rohkem punkte ei saanud. Kuid viimastes geimides oli märgata, et Anettil oli üsna tusane nägu ja ta midagi ka rääkis omaette. Ilmselt ta tundis, mis on tulemas – et on sunnitud loobuma. Selle otsuse tegi Anett pärast teise seti avageimi kaotust servil, aga tõenäoliselt oleks loobumine tulnud nii või naa.

Statistika näitas, et äralöökidega jäi Anett peale 26:13, aga lihtvigu tegi tunduvalt rohkem – 21:7. Eestlannal oli üsna hea esimese servi õnnestumisprotsent (69), aga Martincoval lausa suurepärane 82.