fbpx
Close

Hiilgav tõrjemäng tõi Anett Kontaveidile kindla võidu

Anett Kontaveit rõõmustab järjekordse äralöögi puhul. / Foto: Mauri Levandi

Anett Kontaveit (1) jõudis teise eestlannana Tallinn Openi veerandfinaali, kui alistas Tereza Martincova (Tšehhi, WTA 75.) 6:2, 6:1.

Numbrid räägivad suurest ülekaalust, kuid tegelikult mängis ka vastane tõrjegeimides üsna hästi ja tegi Anettil servimise raskeks. Kuid palju murdevõimalusi Martincoval ikkagi ei tekkinud, ta realiseeris neid 4st 2. Kogu kohtumise võti oli hoopis Martincova serv, sest Anett tõrjus nii hiilgavalt, et vastane ei saanud oma pallingul peaaegu ühtki kerget punkti. Ka esimese servi tõrje oli Anettil ohtlik ja selle tunnistuseks fakt, et Martincova võitis ainult 40% punkte esimeselt servilt. Nii ei olnud tšehhitaril mingit kasu väga heast esimese servi õnnestumisprotsendist (75).

Mõlemad setid arenesid analoogiliselt – Anett alustas murdega, vastane tegi tagasi ja Anett murdis uuesti ning seejärel võitis servi nulliga. Seis 3:1 ja selline stsenaarium kordus mõlemas setis. Sarnane oli ka see, et Martincova järgmine servigeim oli pingelisem, aga taas mõlemas setis sai Anett 4:1 edu. Ainus erinevus tuli kohtumise viimases geimis, kus Anett ülikindlalt murdis servi uuesti ja teises setis ei lasknudki vastasel ühtki oma pallingut võita. Martincova vaatas korduvalt oma tiimi poole lootusetu ilmega, kui Anetti ründelöökidest pall järjest piiril maandus. Nii hea mängu vastu polnud tal midagi teha. Kahjuks ei tehta väikestelt turniiridelt äralöökide/lihtvigade statistikat, aga WTA Twitteri andmetel tegi Anett 37 äralööki. Võib olla päris kindel, et lihtvigu oli tal poole vähem, seega pluss väga suur. Ning ka Martincova ei teinud lihtvigu palju, vaid pigem sunniti eksima.

“Mul oli temaga hiljuti tasavägine mäng (Anett võitis Martincovat Cincinnatis 3:6, 0:3 kaotusseisult – toim) ja olin valmis, et täna läheb ka raskeks,” ütles Anett väljaku intervjuus. “Seepärast püüdsin algusest peale iga punkti täiega mängida. Mitte et ma teistes mängudes nii ei teeks, aga seekord tuli ka välja.”

Pressikonverentsil küsis Tennisnet, kas tõrjel on üldse võimalik nii hästi mängida. “Kui täna nii läks, siis järelikult on,” naeris Anett. Ta lisas, et servitõrje on üldiselt tema tugevus, aga seekord tuli kõik ikkagi väga-väga hästi välja. Anett sai ka pressikonverentsil teada, et tema võidetud 60 punktist 37 olid äralöögid. “Mängu sees ma ise ei pane tähele, milline võiks olla statistika, aga üldiselt mängisin agressiivselt, kuid ei kiirustanud liialt – leidsin löökidel õige tasakaalu,” ütles ta.

Kui Kaia Kanepi ütles pressikonverentsil, et tema ei saanud just kodus olemise tõttu täna mänguks korralikult valmistuda, sest välismaal hotellis on rahulikum, sõnas Anett, et talle tuleb kodune õhkkond kasuks. “Mulle meeldib teistsugune elurütm. Hotellis istumine on mulle küllaltki igav. Siin on nii palju rohkem võimalusi midagi teha, Näiteks kas või täna hommikul koos isaga roose ümber istutada. Tunnen, et suhtlemine annab mulle lisaenergiat,” ütles Anett.

Homses veerandfinaalis kohtub Anett üllataja Yseline Bonaventurega (Belgia, WTA 138.), kes täna Jil Teichmanni (Sveits, 9) vastu võitis 93% esimeses servi punktidest. Eks siis homme näeb, kas Bonaventure sama statistiline näitaja jääb rohkem 93 või Anetti tänase 40 lähedale.

scroll to top