fbpx
Close

EELVAADE | Teise eestlanna vastu kahenädalase vahega

Tereza Martincova Toronto turniiril. / Foto: USA Today/Scanpix

Tereze Martincova (Tšehhi, WTA 71.) oli Eesti tennisesõpradele veel paar nädalat tagasi üsna vähetuntud nimi, aga nüüd kohtub ta ühe kuu jooksul juba teise Eesti mängijaga.

Mõistagi ei ole Tennisnetil Martincova varasema karjääri kohta midagi juurde kirjutada, sest kõik sai kirja pandud juba eelvaates Cincinnati turniiri mängule Anett Kontaveidiga.

Aga kui olime tookord üllatunud, et Anett oli korra varem (2017) siiski Martincovaga kohtunud, tuleb nüüd välja, et sama on teinud ka Kanepi – ta mängis tšehhitariga 2019. aastal Moskvas Kremlin Cupi kvalifikatsioonis ja võitis 6:2, 6:3. Kuna tegemist ei olnud põhiturniiriga, jäi tookord eelvaade kirjutamata. Kuid see mäng toimus ajal, mil Kaia oli maailma edetabelis 109. ja Martincova 128. kohal, seega hoopis teistsuguses seisus kui praegu.

Pärast seda, kui me Martincovast eelmise eelvaate kirjutasime, on 27-aastane tšehhitar pidanud kolm kohtumist. Esimene oli muidugi seesama dramaatiline mäng Anettiga, kus Martincova juhtis 6:3, 3:0 ja ka otsustavas setis oli murdega ees, aga kaotas 6:3, 5:7, 4:6. Kuid pigem võib seda tulemust Martincova poole pealt positiivseks lugeda ja selle alusel eeldada, et ka Kaia ei tohi maailma 71. reketit alahinnata.

Veel mängis Martincova Granby WTA 250 turniiril ning sai seal võidu ja kaotuse. Allajäämine Diane Parryle (Prantsusmaa, WTA 74.) 3:6, 6:7 enam nii hea tulemus ei olnud, Kuid meenutame, et Parryle kaotas Wimbledoni avaringis ka Kanepi. Kuigi Kaial on olnud väga hea hooaeg, on ta tänavu 70. koha lähistel või isegi tagapool paiknenud mängijaile kaotanud kokku viis mängu. Tõsi, võitnud on ta sel tasemel vastaseid rohkem.

Kihlveokontorid ei kahtle Kaia soosikuseisuses, aga see ei ole väga silmapaistev. Näiteks ennustusportaal Paf annab eestlanna võidukoefitsiendiks 1,46 ja Martincovale 2,75, mis väljendab umbes 65-protsendilisi võidulootusi Kaiale.

Homne mänguaeg on eestlastele soodsam, sest Kaia ja Martincova kohtuvad 14. väljaku esimeses mängus, mis algab Eesti aja järgi kell 18. Ainult vihmasadu, mida küll ilmaennustus ette ei näe, võib kellaaega muuta.

scroll to top