fbpx
Close

Barbora Krejcikova üllatas Iga Swiatekit ja võitis Dubai tippturniiri

Barbora Krejcikova Tallinn Openi poolfinaalis. / Foto: Karl Toomsoo

Dubai WTA 1000 turniiri võitis asetamata mängija, kelleks oli tšehhitar Barbora Krejcikova. Finaalis alistas ta maailma esireketi ja tiitlikaitsja Iga Swiateki (Poola) 6:4, 6:2.

Pärast 2021. aasta Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste võitmist on Krejcikova mänginud ebaühtlaselt, aga viimase viie kuu jooksul on ta nüüd võitnud kolm turniiri. Mullu oktoobris sai ta esikoha Tallinnas ja Ostravas ning nüüd Dubais. Ka Ostrava finaalis oli Krejcikova alistanud Swiateki. Tundub, et Krejcikova on maailma esireketile ebamugav vastane. Ehkki nende omavaheline seis on 2:2, on Swiatek 2021. aastal ühe võidu (Roomas) saanud väga raskelt, kaks viimast kohtumist aga kaotanud.

Üsna võimsalt 6:1, 5:7, 6:0 alistas Krejcikova ka reedeses poolfinaalis Jessica Pegula (USA, 3). Vaatamata ühe seti kaotamisele oli seis geimides ikkagi 17:8 tšehhitari kasuks. Seega ei saa Krejcikova edu kuidagi juhuslikuks pidada. Tänases finaalis oli Krejcikova võidu peamine põhjus väga hea tõrje. Ta murdis Swiateki servi koguni viis korda. Esimeses setis kaotas tšehhitar ka kaks oma servi, aga see ei osutunud määravaks. Esimeselt pallingult võitis Krejcikova 70 ja Swiatek ainult 56% punktidest.

Swiatek, kes üritas Dubais tiitlit kaitsta, kaotab pisut punkte maailma edetabelis, aga esialgu tema esireketi kohta keegi ei ohusta. Krejcikova tõusis aga 30. kohalt 16ndaks. Napilt ei ole ta veel Tšehhi esireket, sest Petra Kvitova on 22 punkti ja ühe koha võrra eespool.

scroll to top