fbpx
Close

Daniel Evans võitis brittide turniiri, Andy Murray loobus “pronksimängust”

Suurbritannia esireket Daniel Evans. / Foto: Reuters/Scanpix

Londonis peetud turniiril Battle of the Brits, kus osalesid Suurbritannia kõik paremad meesmängijad, sai esikoha maailma edetabeli põhjal riigi esireket Daniel Evans (ATP, 28.).

Ilmselt turniiri keskseimas mängus oli Evans laupäevases poolfinaalis alistanud 1:6, 6:3, 10:8 Andy Murray (129.), keda vanade teenete põhjal võis lugeda turniiri teiseks soosikuks. Kuigi Evans kaotas avaseti kindlalt, läks ta teises kohe juhtima 3:0 ja seejärel hoidis pallingut. Tie-break’is sai oluliseks Evansi spurt seisult 1:4 juhtima 7:5. Murray küll viigistas 7:7, aga viimastes punktides oli Evans kindlam.

Finaalis võitis Evans maailma 44. reketi Kyle Edmundi 6:3, 6:2. Murray ei saanud aga sääreluu valu tõttu “pronksimatši” mängima tulla ja kolmanda koha teenis Cameron Norrie (77.).

Kui Andy Murray vanem vend Jamie otsustas korraldada pealtvaatajateta turniiri Briti parimatele mängijatele, ei osanud veel keegi oodata, et võistlus kujuneb edukaks ja pakub mängijatele sedavõrd pinget. “Kõigile meeldis see turniir. Oodati, et saaks naasta võistlustennisesse,” ütles Evans ja Edmund lisas: “See oli peaaegu nagu profiturniir. Keegi ei uskunud, et see kujuneb nii võimsaks, aga lõpuks tuli selliselt välja.”

Andy Murray jäi samuti rahule. “Mu mäng oli täiesti heal tasemel, vajan veel natuke treeninguid ja ettevalmistust ning olen konkurentsis,” ütles Murray. “Sain juurde eneseusku, ainult pikkades mängudes vajusin lõpus ära.

scroll to top
Inline
Inline