fbpx
Close

Rahu naiskond noppis esmakordse formaadiga peetud turniiril kindla võidu

Bethanie Mattek-Sands (vasakul) ja Sofia Kenin tõid Charlestonis otsustava võidu. / Foto: AP/Scanpix

Charlestonis lõppes ööl vastu esmaspäeva Credit One Bank Invitational turniir kahte naiskonda jagatud 16 mängija osavõtul. Võidu sai Rahu naiskond, kelle pani kokku kogenud paarismänguspets Bethanie Mattek-Sands (USA).

Rahu võitis lõpuks Headuse tiimi 26:22, ent edu oli tegelikult kindlam, sest enne kaht viimast paarismängu nad juhtisid püüdmatult 26:16. Otsustavad kolm punkti tõid Mattek-Sands ise ja tema võistkonna tuntuim liige, maailma neljas teket Sofia Kenin (USA), kes alistasid paarismängus Amanda Anisimova (USA) ja Viktoria Azarenka (Valgevene) 6:3, 6:4.

Enne seda oli Mattek-Sands kaotanud võistluse viimase üksikmängu Shelby Rogersile (USA) 5:7, 5:7 ja Eugenie Bouchard (Kanada)/Jennifer Brady (USA) võitnud paarismängus Madison Keysi ja Alison Riske (mõl. USA) 6:3, 6:2.

See viimane tulemus ongi väga iseloomulik matši käigule. Maailma 48. reket Brady oli turniiril ainus mängija, kes võitis kõik neli kohtumist ja isegi maailma 332. reket Bouchard suutis tuua Rahu tiimile kaks võitu. Samal ajal võitis Headuse naiskonna kapten Keys, kes oli ka tiimi kõrgeima edetabelikohaga (13.) mängija, mõlemad üksikmängud, aga jäi võiduta paarismängudes. Alison Riske (19.) võitis neljast mängust vaid ühe ja sealgi napilt maailma 504. reketit Emma Navarrot (USA), kuid kahekordne suure slämmi turniiride võitja Azarenka jäigi nullile.

“Otsustava päeva idee oli panna head võrgumängijad kokku soliidsete tagajoonemängijatega,” selgitas Mattek-Sands paaride valikut. “Muidu pidanuks Caroline Dolehide ja Jennifer Brady olema naiskonna number kaks paar, aga ma andsin neile partneriks tagajoonemängijad. Niisugune oli minu mõte ja see toimis seekord hästi. Olen uhke kogu tiimi üle.” Brady sai kõige rohkem kaptenilt kiita. “Tema peaks olema võistluse MVP (väärtuslikem mängija – toim.),” ütles Mattek-Sands.

Enne võistluse algust paistis kõigile, et Headuse tiim on tugevam, aga selle võistkonna neljast TOP40 mängijast lõi läbi vaid Anisimova, kes võitis kolm mängu. Riske jaoks sai ilmselt saatuslikuks väljakukate, sest saviliival ei ole ta kunagi edukalt mänginud. Lisaks tuleb mainida, et Headuse naiskond võitis mitu mängu suurest kaotusseisust, näiteks Keys Kenini ja Anisimova Dolehide’i vastase matšpallidelt. Nii oleks võinud Keysi naiskonna kaotus olla isegi suurem.

Lisame veel, et koroonaviiruse paus on tennisesse toonud palju uueformaadilisi turniire, millest üks oligi Charlestoni naiste võistkondlik turniir. Aga moodi on läinud ka alagrupimängude süsteem, mida suures tennises kasutatakse vaid ATP ja WTA finaalturniiril.

scroll to top