fbpx
Close

Caroline Garcia treenib Mallorcal: siin on igal pool tunda Rafa vaimu!

Caroline Garcia. / Foto: Reuters/Scanpix

Maailma edetabelis 46. kohale langenud pikaajaline Prantsusmaa esireket Caroline Garcia treenib viimasel kuul Mallorcal Rafael Nadali tenniseakadeemia väljakutel.

Intervjuus Tennis Channel Live’ile ütles prantslanna, et tal vedas, sest ei pidanud asjatult sõitma Indian Wellsi. “Kuna ma jäin Lyoni turniirile kuni finaalini, siis pidin hiljem sõitma Ameerikasse. Aga just sel hommikul, kui pidin reisi alustama, hakati lende tühistama. Nii ma jäin koju ja magasin edasi,” meenutas Garcia märtsi algul toimunud pandeemiakriisi algust.

Algul ei olnud Garcial Prantsusmaal võimalik treenida kellegi teise kui oma isaga ja seetõttu otsustas ta sõita Mallorcale, kus Nadali akadeemias harjutab rohkem mängijaid. “Siin on igal pool tunda Rafa vaimu,” ütles Garcia naerdes.

Tennis Channel Live küsis ka Garcialt, kuidas talle mõjus Andy Murray kunagine arvamus, et just sellest Prantsusmaa neiust saab maailma esireket. “See oli meeldiv kommentaar, mida poleks oodanud. Aga olin siis 17-aastane ja maailma edetabelis umbes 115. kohal. Minu mäng ja vaim ei olnud veel selliseks ootuseks valmis. Pealegi hakati mind siis igal pool tähelepanelikumalt jälgima,” meenutas Garcia.

Murray siiski palju ei eksinud, sest maailma 4. reketiks Garcia tõusis 2018. aasta sügisel. Praegu 26-aastase prantslanna parim saavutus oli ilmselt Aasia Premier-turniiride duubel 2017. aasta sügisel, kui ta võitis järjest Wuhani ja Pekingi turniiri. Need punktid olid tal veel alles, kui Garcia neljandaks kerkis, aga pärast nende kaotamist langes ta TOP20 lõppu.

Suure slämmi turniiri on Garcia võitnud koos Kristina Mladenoviciga paarismängus 2016. aastal Roland Garrosis. “Kui hakkasime koos mängima, oli meie eesmärk pääseda aastalõputurniirile ja võita üks slämm. Võitsime võimalikest parima – koduse turniiri. See oli erakordne kogemus,” ütles Garcia, kes aga 2017. aastal soovis keskenduda üksikmängule ning on hiljem Mladenoviciga paari moodustanud vaid FedCupil.

Nadal pakkus aprilli lõpul, et tema akadeemia võiks olla profimängijate kogunemiskoht ja seal võiks pidada ka võistlusi. Akadeemia juhid lubasid, et seal saab tennisistidel olema turvaline keskkond, kus koroonaviirusega nakatumise võimalus on viidud miinimumini.

scroll to top