fbpx
Close

Nicolas Mahut: minu meelest soovib Pique Davis Cupi arvelt raha säästa

– Nicolas Mahut | Foto: imago-images/PanoramiC/Scanpix

Teatavasti peeti eelmine aasta esimest korda Davis Cupi Maailmaliiga finaalturniir uues formaadis Madridis. Turniiri üks eestvedajaid jalgpallur Gerard Pique teatas, et ei välista tänavu selle ärajätmist, kui seda ei saa hilissügisel korraldada Madridis.

Prantsusmaa staažikas tennisist Nicolas Mahut reageeris Pique avaldusele L’Equipe’le antud intervjuus:”Meil pole selle kohta palju teavet – mängijad saavad vaid oodata ametlikke avaldusi ja nendest lähtuda. Arvestades asjaolu, et praegu on maikuu, ei jäta Gerard Pique muljet inimesest, kes tegeleb probleemi lahendamisega või teeb endast kõik oleneva turniiri päästmiseks.”

Mahut jätkas: “Gerard “lõi” Davis Cupi uue formaadi, eeldan, et ta pingutab selle säilitamiseks. Kuna ta on hävitanud võistluse vana formaadi, peaks ta leidma võimaluse selle korraldamiseks Madridis või mujal. Nüüd aga ütleb, et kui ei suudeta Madridis mängida, siis parem on tühistada, mille pealt hoiab ka raha kokku. Seda võis ju eeldada, et ta kaotab juba eelmise aasta võistlusel raha. Nüüd riskib ta seda uuesti teha. Ma tean, et raskustel on seletus, kuid me kõik oleme praegu eriolukorras, kust peame leidma väljapääsu.”

FC Barcelona jalgpallur Gerard Pique, üks Davis Cupi formaadi muutmise algatajaid ja investoreid, on mures olukorra pärast seoses koroonaviiruse pandeemiaga ja võimaliku publiku puudumise tõttu. The Japan Timesile antud usutluses ütles ta: “Kõik on väga ebamäärane, püüame end asjade käiguga kursis hoida ja järgida valitsuse avaldusi, et teada, kas saame turniiri publikuga korraldada või mitte. Ma ütleksin, et olen pisut pessimistlik, sest Davis Cupi on ilma fännideta keeruline pidada. Arvan, et keegi ei tea kindlalt, kas turniir toimub pealtvaatajate või tühjade tribüünidega. Loodetavasti kõik saab aja jooksul rohkem selgeks.”

Davis Cupi finaalturniiri peaks toimuma 23.-29. novembrini Madridis.

scroll to top