fbpx
Close

Australian Openi avapäev: pisut ka draamat ja üllatusi

Oli see ikka lahkumine? Andy Murray (vasakul) ja Roberto Bautista Agut
pärast avaringi mängu. / Foto: Reuters/Scanpix

Suures osas ettarvatud tulemuste, kuid ka üksikute üllatustega avapäev lõppes melanhoolselt, kui viimasena lõppenud mängus kaotas britt Andy Murray Roberto Bautista Agutile (Hispaania, 22) 4:6, 4:6, 7:6, 7:6, 2:6.

Nagu tulemuski näitab, andis Murray võib-olla oma profikarjääri viimaseks jäänud mängus endast kõik – olles kolmandas setis murdega taga, suutis ta veel tuua kohtumisse pöörde. Ent Bautista Agut oli lõpus siiski värskem, mis on ka loogiline, sest Murray pole puusavigastuse tõttu saanud palju treenida ja võistelda.

Hispaanlane oli võidukana küsimustele vastates ülimalt viisakas ega tahtnud üldse rääkida enda võidust, vaid hoopis Murray heast mängust ja tema tähendusest maailma tennisele. Murray hoidis taas pisaraid tagasi, kuid nutma siiski ei hakanud. Ta ütles aga Austraalia rahvale tähenduslikult: “Ma ei tea, võib-olla tulen veel tagasi. Aga mul on ees raske operatsioon ja midagi pole kindlat.” Ehk soovis Murray pärast niisugust emotsionaalselt mängu ikka veel sarnast hetke kogeda. Video vahendusel pidasid maailma tippmängijad ka tänukõne Andyle, aga võimalik, et see polnudki lahkumine…

Julia Görges kaotas eduseisust

Naiste üksikmängus oli 32 mängu peale kokku vaid üks suurem üllatus, kui Julia Görges (Saksamaa, 14) kaotas Danielle Collinsile (USA, WTA edetabeli 35.) 6:2, 6:7, 4:6. Sealjuures juhtis Görges teises setis oma pallingul 6:5, 30:0. Veel kahe asetatud mängija langemine ei olnud eriline üllatus, kui viimasel ajal alavormis Jelena Ostapenko (Läti, 22) kaotas maailma 41. reketile Maria Sakkarile 1:6, 6:3, 2:6 ja Barbora Strycova (Tšehhi, 32) Julia Putintsevale (Kasahstan) 4:6, 6:7. Kummaski mängus polnud ka edetabelikohad nii erinevad, sest Putintseva on WTA 44.

Tänase päeva kõrgeima asetusega naised Angelique Kerber (Saksamaa, 2) ja tiitlikaitsja Caroline Wozniacki (Taani, 3) said üpris kindlalt edasi, kuid päeva ainsa “kaks muna” ehk 6:0, 6:0 vormistas Maria Šarapova Anett Kontaveidi paarismängupartneri Harriet Darti (Suurbritannia, WTA 132.) üle. Šarapova kohtub nüüd Eesti päritolu rootslanna Rebecca Petersoniga, kelle võidust juba kirjutasime.

Tabeliosas, kus mängib Kontaveit, sai Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) jagu Monica Puigist (Puerto Rico) 6:4, 6:3 ja Kiki Bertens (Holland, 9) Alison Riskest (USA) 6:3, 6:3. Anetti ja Aliaksandra Sasnovitši (Valgevene) vahelise mängu võitja kohtub järgmisena seega Bertensi või Pavljutšenkovaga.

“Hiiglaste” duelli võitis noorem mees

Meeste üksikmängus oli samuti üks märkimisväärne üllatus, kui 21-aastane Reilly Opelka (USA, ATP 97.) alistas oma kuulsama kaasmaalase John Isneri (9. asetus) 7:6, 7:6, 6:7, 7:6. Võimalik, et tegemist on kõigi aegade pikimate meeste kohtumisega, sest Opelka on koguni 213 ja Isner 208 cm pikk ehk siis kahe mehe keskmine tuleks üle 210 sentimeetri! Nagu arvata võis, ei olnud selles matšis palju servimurdeid – kolmes esimeses setis üldse mitte, kuid neljandas murdis Isner esimesena, aga Opelka murdis viimasel võimalikul hetkel seisul 4:5 tagasi. Ässasid löödi selles mängus kokku 87 ja selle lohutusduelli võitis Isner 47:40.

Favoriidid Rafael Nadal (Hispaania, 2) ja Roger Federer (Šveits, 3) ei kaodanud settigi ning kindlasti ei saa üllatuseks lugeda Andreas Seppi (Itaalia) neljasetilist võitu Steve Johnsoni (USA, 31) üle. Päeva kindlaima võidu tõi aga koju Gael Monfils (Prantsusmaa, 30), kes ka tegi “kaks muna”, aga kolmandat siiski mitte, kui alistas Damir Džumhuri (Bosnia) 6:0, 6:4, 6:0.


scroll to top