Novak Djokovic näitas võimu

Novak Djokovic ei pidanud 1/8 finaalis kuigivõrd pingutama. Andrei Rublevi vastu läheb ta märksa rohkem puhanuna kui vastane. / Foto: AP/Scanpix

Nüüd on selge, et Novak Djokovic (Serbia, 4) on vigastuse selja taha jätnud, ehkki ta mängis tänases Australian Openi 1/8 finaalis veel teibitud reielihasega.

Djokovic alistas Alex De Minauri (Austraalia, 22) 6:2, 6:1, 6:2. Tasavägist mängu jätkus vaid seisuni 2:2, seejärel läks Djokovic oma teed. Ausalt öeldes ei ole De Minaur ka Djokovicile kuigi ohtlik vastane, sest on pigem tõrjemängija ja võimsust tal nii palju pole, kui keskmisel TOP30 tennisistil. Aga selline poolkiire kontrollitud tagajoonemäng ja võimalus ilma eriliste probleemideta vastase servi tõrjuda on just Djokovicile kõige sobivam.

Väljaku intervjuus tunnistas ka Djokovic (ehkki see oli mängust näha), et reielihas teda enam ei vaevanud. “Minu tiimi arstid on teinud head tööd. Muidugi ma ei saa ette kindel olla, et midagi enam ei juhtu,” ütles Djokovic. “Kui sain esimese servimurde kätte, vabanesin pingest ja pärast seda läks kergemaks.” Serblane palus publikult vabandust, et kohtumine nii kiiresti lõppes, aga ta ütles intervjuus, et sellist tulemust ta tegelikult tahtiski.

Veerandfinaal Andrei Rubleviga (5) tuleb Djokovicile kindlasti raskem, sest Rublevil on eelkõige parem serv kui De Minauril ja äralöökide osakaal kindlasti suurem. De Minauril õnnestus Djokovici vastu teha ainult 9 äralööki serblase 26 vastu, kuid Rublev peab tegema rohkem, sest lihtvigade arvestuses venelane suure tõenäosusega kaotab.

Veel jõudis veerandfinaali Tommy Paul (USA), kes võitis Roberto Bautista Aguti (Hispaania, 24) 6:2, 4:6, 6:2, 7:5. Paul kohtub nüüd kaasmaalase Ben Sheltoniga, kelle vastu ta on favoriit, aga oleks raske uskuda, et Paul võiks poolfinaalis vastu saada Djokovicile. Seega on serblase jaoks võtmemäng ikkagi Rubleviga.