fbpx
Close

Margus Uba: Anett võitis veenvalt, kuid kvaliteedis on parandamise varu

Anett Kontaveit Australian Openi avaringis. / Foto: AFP/Scanpix

Tenniseekspert Margus Uba arvates tegi Anett Kontaveit tänases avaringi mängus Australian Openil, kus ta alistas hispaanlanna Sara Sorribes Tormo 6:3, 6:2, korraliku esituse, kuid vastane ei olnud ka piisavalt ohtlik.

“See oli tüüpiline avaringi mäng: tulemuse poolest veenev, aga kvaliteedis on parandamise varu,” ütles Uba. “Kuna taseme poolest oli Anett mäekõrguselt üle, siis tal ei olnud ka vaja natuke rohkemat näidata.”

Uba vaatas kohtumist Eurosport Playerilt ja pani südamele kõigile tennisesõpradele, kes võib-olla täna varahommikul internetist mängu vaatamise võimalust otsisid, et suure slämmi turniiri nimel pole patt kulutada 4 eurot ja 99 senti. “Selline summa on kuu aja eest, aga sa võid valida endale vaatamiseks ükskõik millise väljaku.”

Natuke tunneb Uba ärevust, kuidas tuleb Anett toime järgmise vastase Aliaksandra Sasnovitšiga (Valgevene, WTA 31.), kes täna alistas Kirsten Flipkensi (Holland, 50) 6:1, 6:1. “Sasnovitš on oluliselt teravam vastane kui Sorribes Tormo ning ka nende omavahelised mängud on lõppenud kord ühe, kord teise kasuks,” ütles Uba. “Sasnovitš on viimastel nädalatel palju mänginud, jõudis Sydney turniiril poolfinaali. Mina küll ei julgeks öelda, kes on selles mängus favoriit.”

Lisame, et Kontaveit osaleb ka paarismänguturniiril. Koos 22-aastase Briti tennisisti Harriet Dartiga (WTA 131) kohtub ta avaringis Austraalia noortest (mõlemad 20) mängijatest moodustatud paariga Priscilla Hon/Kimberly Birrell.

scroll to top