fbpx
Close

Hispaania jõudis ATP Cupi finaali, kaasa aitas Poola teise reketi nakatumine koroonaviirusesse

Roberto Bautista Agut tähistab võitu, mis viis Hispaania finaali. / Foto: EPA/Scanpix

Sydneys jätkuva võistkondliku ATP Cupi 2019. aasta finalist Hispaania kordas oma saavutust, kui jõudis finaali ka tänavu.

Tänases poolfinaalis Poolaga kindlustas Hispaaniale võidu 2:0 edu üksikmängude järel. Poolal ei saanud kaasa teha teine reket Kamil Majchrzak (ATP 117.), kes oli alagrupis saanud kolm võitu. Tema koroonaproov osutus positiivseks ja nüüd peab poolakas jääma isolatsiooni, mõistagi on ohus ka tema osalemine Australian Openil, kus ta ilmselt pidanuks alustama kvalifikatsioonist.

Nii ei olnud Pablo Carreno Bustal mingeid probleeme võita maailma 860. reketit Jan Zielinskit 6:2, 6:1. “Vastastel oli ebaõnne, mul on neist kahju,” ütles Carreno Busta. “Sellegipoolest pidin mängima oma tennist ja keskenduma vastasele, keda ma ei tundnud.”

Otsustavaks sai esireketite mäng, kus õnn oli taas Hispaania poolel, sest Roberto Bautista Agut alistas Hubert Hurkaczi 7:6, 2:6, 7:6, kusjuures punkte võitsid mõlemad võrdselt (108:108). Otsustavas setis jättis Bautista Agut kasutamata kaks matšpalli seisul 5:4 ja ühe seisul 6:5, lisaks kaotas kaks punkti tie-break’i seisul 6:3, kuid realiseeris viimase võimaluse seisul 6:5.

Paarismängus panid mõlemad meeskonnad välja varumehed ja selle tulemusel tähtsust enam pole.

Homme kohtuvad teises poolfinaalis Venemaa – Kanada.

scroll to top