ATP Cupil selgusid veerandfinalistid, Argentiina võitis alagrupi dramaatiliselt

– Diego Schwartzman / Foto: EPA/Scanpix

Esmakordselt peetud võistkondlikul tenniseturniiril ATP Cup lõppesid täna kolmes Austraalia linnas alagrupiturniirid. Viimase kolme võitjana pääsesid edasi Serbia, Hispaania ja Argentiina.

A-grupis oli Serbia esikoht tegelikult kindel enne viimast vooru, kuid nad alistasid lõpetuseks ikkagi Tšiili 2:1. Serblased kaotasid vaid paarismängu, nende esinumber Novak Djokovic tõi punkti kõigis kolmes üksikmängus. Teise koha saatus jäi Prantsusmaa ja LAV-i otsustada. Gilles Simon viis prantslased juhtima, aga Kevin Anderson viigistas dramaatilise 2:6, 7:6, 7:6 võiduga Benoit Paire’i üle. Paarismängu võitis LAV ja matši seega 2:1, aga lõpptulemusena ei pääsenud veerandfinaali siiski kumbki, sest 5:4 mänguvõitude suhte juures ei aidanud lõuna-aafriklasi Kanadast halvem võidetud settide protsent.

B-grupist oleks ilmselt edasi saanud nii Hispaania kui ka Jaapan, kui nende omavaheline mäng lõppenuks 2:1. Aga Hispaania eesotsas maailma esireketi Rafael Nadaliga oli halastamatu, võitis 3:0 ja lõpetas Austraalia kõrval teise meeskonnana mänguvõitude vahega 9:0. Samuti kolm matšivõitu saanud Serbia ja Venemaa loovutasid vastavalt kaks ja ühe kohtumise. Jaapanile aga ei piisanud mänguvõitude vahest 5:4 ja 55% setivõitudest, et saada edasi ühena paremusel teise koha meeskondadest.

E-grupis oli Horvaatia tänaseni kaotuseta, aga jäi alla Argentiinale 0:3. Guido Pella alistas Marin Cilici ja esinumbrite mängus Diego Schwartzman Borna Corici koguni 6:2, 6:2. Kuna Poola alistas Austria, ei jäänud selles grupis ükski tiim kaotuseta ega võiduta. Järjestus: 1. Argentiina, 2 võitu, 2. Horvaatia 2 võitu, 3. Poola 1 võit ja 4. Austria 1 võit tuli omavaheliste mängude alusel. Sellegipoolest saanuks Horvaatia edasi, kui kaotanuks Argentiinale 1:2, sest tema mänguvõitude vahe olnuks siis 6:3 ja ta saanuks edasi paremuselt teisena. Nüüd aga 5:4st ei aidanud.

Lõpuks läks nii, et kahe paremuselt teise meeskonnana said edasi need tiimid, kes juba eilsest alates ootasid, mida teevad täna konkurendid. Kuna ükski teise koha meeskond ei saanud piisavalt head tulemust, said edasi C-grupi teine meeskond Belgia (mänguvõitude vahe 6:3) ja F-grupi teine Kanada (5:4 ja sette võidetud 60%).

ATP Cup jätkub nüüd ainult Sydneys. Väike eelis on sellega Suurbritannial, Argentiinal ja Belgial, kes juba alagrupiturniiri selles linnas mängisid. Ülejäänud meeskonnad peavad sõitma kohale kas Perthist või Brisbane’ist. Veerandfinaalpaarid on aga tabeli järjekorras sellised: Serbia – Kanada, Argentiina – Venemaa, Suurbritannia – Austraalia ja Hispaania – Belgia. Homme toimuvad neist teise ja kolmanda paari veerandfinaalid, reedel ülejäänud kaks matši.