fbpx
Close

Kanada murdis end ATP Cupi finaali

Denis Shapovalov (ees) ja Felix Auger-Aliassime viisid Kanada finaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Kanada tennisemeeskonna edu on mõnes mõttes muinasjutuline, sest alustanud Sydneys ATP Cupi 0:3 kaotusega USA-le, on nad nüüd pühapäevases finaalis.

Pärast kaotust ameeriklastele oli Kanadal vaid üks võimalus edasi pääseda – kui 2 meeskonda koguvad kaks võitu ja omavahelise mängu on nad võitnud. Sest “surnud ringi” puhul oleks neil taagana kaelas olnud 0:3 ja kolme meeskonna jagamise korral pea võimatu alagruppi võita. Kuid kanadalastel vedas, et Suurbritannia võitis USA-d ja nii oli kõik nende enda kätes – oli vaja võita Saksamaad ja sellega tuli Kanada toime juba üksikmängude järel.

Täna hommikul kohtus Kanada poolfinaalis Venemaaga, kes võib-olla ei olnudki nii ohtlikud kui kanadalaste mõned alagrupikaaslased, sest Venemaa teine number oli ikkagi maailma 167. reket Roman Safiullin. Kuid Safiullin oli seni mänginud Sydneys hästi – võitnud maailma 49, ja 58. reketit ning vaid ühe murdega kaotanud maailma 10. reketile (Jannik Sinner). Täna oli Safiullini vastas ATP 14. reket Denis Shapovalov. Kanadalase (kes tegelikult on rahvuselt Venemaa päritoluga juut) võit polnud sugugi kindel, igas setis otsustas üks murre ja lõppseis Shapovalovi kasuks 6:4, 5:7, 6:4. Otsustavas setis mängiti Safiullini 2:1 eduseisul maratongeim, mis kestis 20 punkti. Safiullinil oli viis murdepalli, aga Shapovalov hoidis servi ja murdis omakorda seisul 3:3.

Esireketite mängus oli nagu kaks poolt – seisuni 4:4 olid Daniil Medvedev ja Felix Auger-Aliassime võrdsed, siis võitis aga venelane kaheksa geimi järjest ja mängu 6:4, 6:0. Kuig Medvedev kaotas ATP Cupi esimeses mängus Ugo Humbertile (Prantsusmaa), on ta iga kohtumisega vormi parandanud. Eriti nüüd, kui Novak Djokovic tõenäoliselt tiitlit ei kaitse, on Medvedev selgelt Australian Openi peafavoriit.

Et aga poolfinaal oleks nii põnev kui võimalik, otsustati finaalipääseja paarismängu pikas tie-break’is. Osalised selles mängus olid samad, kes tegid kaasa ka üksikmängudes. Venemaa võitis esimese seti 6:4 ja teises murdeid algul polnud, kuid seisul 5:6 jäid Medvedev/Safiullin servil 0:40 taha. Nad päästsid kolm settpalli, aga otsustav punkt seisul 40:40 langes kanadalaste saagiks. Tie-break’is tehti algul minimurdeid kordamööda, kuid seisul 6:5 rebis Kanada ette 9:5. Nad realiseerisid kolmanda matšpalli – 10:7. Ajaloo huvides võiks meelde tuletada, et tänane võidukas paar kaotas 2016. aasta Wimbledoni juunioride turniiri finaalis Kenneth Raismale ja Stefanos Tsitsipasele.

Finaalis kohtub Kanada Hispaaniaga. Favoriiti selles matšis ei ole. Kanadalaste edetabelikohad (Auger-Aliassime 11. ja Shapovalov 14.) on küll kõrgemad, aga Roberto Bautista Agut (19.) ja Pablo Carreno Busta (20,) ei ole neist palju taga.

scroll to top