fbpx
Close

Mitu Eesti noormängijat jätkab Šiauliais ja Oslos jahti kõrgetele kohtadele

– Petrik Tamtik / Foto: Viktor Burkivski

Eesti noortennisistidel läheb kahel Tennis Europe turniiril Oslos ja Šiauliais üsna hästi. Üksikmängudes ollakse jõutud veerandfinaali ja paarismängudes poolfinaali.

Šiauliais U14 vanuseklassi 3.kategooria turniiril mängivad poiste konkurentsis Georg Strasch ja Petrik Tamtik üksikmängus veerandfinaalis. Teises ringis alistas Strasch (6) Maksims Kazancevsi (Läti) 6:3 6:1 ja Tamtik (4) vastavalt Artem Starzhegorodksy (Ukraina) 6:1 6:1. Paarismängus mängivad poolfinaalis Sten Hiiesalu/Henry Ink, Lukas Kristianson/Tamtik (4) ja Strasch koos Stefans Audrinsiga (2) Lätist. Kuna viimati nimetatud kohtuvad omavahel poolfinaalis, siis on kindel, et keegi eestlastest jõuab ka finaali.

Tüdrukute seas pääses Šiauliais üksikmängus esimesena asetatud Brit Martin veerandfinaali võiduga ukrainlanna Maria Bobrovska üle tulemusega 6:2 7:5. Samaga sai hakkama ka Grete Gull (7), kes alistas venelanna Marina Karaseva 6:3 6:3. Paarismängus purjetasid esimest asetust omavad Martin/Gull aga poolfinaali.

Oslo 3.kategooria turniiril võisteldakse teatavasti kahes vanuseklassis: U14 ja U16. Vanemas vanuseklassis jõudis kolmandana asetatud Mariela Pluutus veerandfinaali võiduga Julia Mathisen Stromi (Norra) üle 1:6 6:1 7:5. Paarismängus liikus Pluutus koos leedulanna Smilte Bakytega poolfinaali. Viimati alistati Celin Myhre/Stella Maria Rognerud (Norra) 6:3 6:2.

U14 vanuseklassis kaotas Amelia Vaino Laura Stypulale (Poola, 5) 0:6 1:6, Katarina Brit Esken langes välja juba avaringis. Paarismängus läheb aga Eskenil hästi. Seal on ta pääsenud nelja tugevama hulka. Veerandfinaalis võitis ta koos partneri Chili Alberthe Emelie Jenseniga (Taani, 4) Nora Louko (Rootsi)/Miruna-Melania Neagu (Rumeenia) 6:1 6:1. Vaino langes aga paarismängus konkurentsist.

scroll to top